حیوان خانگی عجیب یک زوج چینی-تصاویر
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از مهر نگه‌داری از حیوانان خانگی مخصوصا برای کسانی‌که تنها هستند، اتفاقی طبیعی است که هم آن‌ها را از تنهایی درمی‌آورد و هم یک موجود را صاحب سرپناه می‌کنند. اما در این میان برخی هستند که حیوانات عجیبی را به خانه خود راه می‌دهند!
شی جیمین ۶۸ سال سن دارد و بازنشسته یک شرکت تولید گوشت است، او در سال ۲۰۰۹ یک مار پیتون را از مرگ حتمی نجات می‌دهد! یک فروشنده دوره‌گرد که ماهی و خزنده‌هایی را داشته همه آن‌ها را برای فروش گذاشته بود، اما کسی نبود که مار ۳۰ سانتی‌متری را بخرد و فروشنده هم که دیگر ناامید شده بود و می‌خواست او را بکشد یا در جایی رها کند، همان موقع جیمین به او می‌رسد و می‌فهمد می‌تواند مار را بدون پرداخت هیچ پولی به خانه ببرد.

در هفت سال گذشته این پیتون کنار زن و شوهر چینی زندگی کرده و آن‌ها هم از اینکه همه چیز زندگی‌شان را با او تقسیم کنند، مشکلی نداشته‌اند. البته مار کوچک دیگر چندان هم کوچک نیست و حالا بیش از سه و نیم متر طول و در حدود ۶۰ کیلو وزن دارد و به گفته دامپزشک او هنوز جوان است و بزرگتر هم خواهد شد.
جیمین و همسرش هیچ ترس و نگرانی از اینکه یک مار با آن‌ها زندگی می‌کند، ندارند. این مار پیتون در ماه زمستان به خواب زمستانی می‌رود و آن‌ها هم قفسش را به شکلی که برایش مزاحمتی ایجاد نشود، درست می‌کنند. 
البته نگهداری از این مار چندان هم آسان و بدون خرج نیست، مار نوجوان هر ماه ۸ مرغ متوسط یا ۵ مرغ بزرگ می‌خورد و البته هر روز هم دوش می‌گیرد.

جیمین می‌گوید که همسایه‌ها هم ارتباط خوبی با مار او ارتباط برقرار کرده‌اند و وقتی برای گردش بیرون می‌رود، دور او جمع می‌شوند و عکس می‌گیرند.
جیمین و همسرش دو دختر دارند که هر کدام زندگی خودشان را تشکیل داده‌اند و رفته‌اند، حالا این مار آن‌ها را از تنهایی درآورده و نگهداری از او سرگرم‌شان می‌کند. با این‌حال جیمین می‌گوید اگر زمانی احساس کند که نمی‌تواند از مار نوجوانش نگهداری کند، او را به یک باغ وحش می‌سپارد.
کلمات کليدی: مار خانگی چینی ها-پایتخت
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92996