ایران و همکاری تجاری با آلمان
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایسنا مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا، آمریکا و کشورهای مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران از عزم آلمانی‌ها برای افزایش سطح همکاری تجاری در بخش کشتیرانی، حمل‌ونقل، گردشگری و کشاورزی با ایرانی‌ها خبر داد.
ابوالفضل کوده‌ئی ، با اعلام خبر سفر وزرای اقتصاد، حمل‌ونقل و نوآوری ایالت‌های هامبورگ و شلسویک هولشتاین به ایران، اظهار کرد: به همراه این مسوولان دولتی از کشور آلمان ۵۷ شرکت خصوصی در بخش‌های مختلف از این دو ایالت به ایران آمدند تا ضمن برگزاری جلساتی با وزرای اقتصاد، راه و شهرسازی و روسای سازمان توسعه تجارت و سازمان کشتیرانی از منطقه آزاد انزلی و نیز استان گیلان دیدن کنند.
وی با اشاره به این‌که قرار است این ۵۷ شرکت با شرکت‌های متناظر ایرانی جلساتی را داشته باشند، گفت: این شرکت‌ها در بخش‌های مهمی از جمله حمل‌ونقل، کشتیرانی، مواد غذایی، خدمات بندری و تجاری، تاسیسات بندری، کشاورزی، خدمات مشاوره‌ای، خودرو و سایر بخش‌ها به گفت‌وگو و مذاکره خواهند پرداخت.
مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا، آمریکا و کشورهای مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه خاطر نشان کرد: اصلی‌ترین مباحث مطرح شده در جلسه وزرای آلمانی با مسوولان متناظر ایرانی در حوزه‌های حمل‌ونقل دریایی، هوایی، تجارت، بیمه، گردشگری، رستوران و هتلداری، لجستیک، تولید و کشاورزی خواهد بود.
کوده‌ئی با اشاره به تولید ناخالص داخلی هامبورگ، یادآور شد: GDP این شهر ۱۰۵ میلیارد یوروست و با جابه‌جایی ۱۴۶ میلیون تن بار در سال که ۸۲ میلیون تن آن مربوط به تخلیه و ۶۴ میلیون تن آن مربوط به بارگیری است ارقام قابل توجهی را با جمعیت دو میلیون نفری را به خود اختصاص داده است.
وی همچنین به GDP هولشتاین اشاره کرد و گفت: هولشتاین شمالی‌ترین ایالت آلمان است و از نظر جغرافیایی یک کریدور بسیار مهم محسوب می‌شود. GDP این ایالت ۸۶ میلیارد یورو و درآمد سرانه آن ۳۰ هزار یوروست.
مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا، آمریکا و کشورهای مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران افزود: مهم‌ترین صنایع این ایالت نیز ماشین‌آلات، لوازم الکترونیک، کشتیرانی، صنایع شیمیایی، انرژی‌های تجدیدپذیر، صنایع غذایی و کاغذسازی هستند.
به گفته کوده‌ئی آلمانی‌ها قصد دارند با بازدید از منطقه آزاد انزلی و برگزاری جلساتی با وزرای اقتصاد، حمل‌ونقل و نیز روسای سازمان‌های توسعه تجارت و سازمان کشتیرانی سطح همکاری خود را در بخش کشتیرانی، کشاورزی و گردشگری با ایران افزایش دهند.
کلمات کليدی: ایران-آلمان-پایتخت
>ساير عناوين سرويس اقتصاد را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92981