آلودگی هوای تهران تا کی ادامه دارد؟
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایرنا مجید آزادی روز یکشنبه گفت: اوج آلودگی هوا در تهران فردا - دوشنبه - خواهد بود و عصر فردا شاهد حرکت جزیی در جو خواهیم بود که تا حدود بسیار اندکی از بار آلودگی می کاهد.
وی ادامه داد: قدرت این حرکت جوی تا حدی نیست که آلودگی هوا را برطرف کند اما تا حدود بسیار کمی از حجم آلودگی کاسته می شود و در نتیجه، آلودگی همچنان ادامه دارد.

آزادی اظهار کرد: پیش بینی ها نشان می دهد می توانیم انتظار داشته باشیم که یکشنبه هفته آینده سامانه ای جوی وارد کشور شود که تا حدودی بتواند آلودگی را کم کند و کاهش دما را به همراه داشته باشد.
مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی گفت: دمای هوا در این هفته تغییر چندانی نخواهد داشت و بین دو تا سه درجه کم و زیاد می شود.
وی افزود: چون هوا تا حدودی گرم است بنابراین دوام پدیده وارونگی دما که در اوایل صبح رخ می دهد، زیاد نیست و معمولا در نهایت تا ساعت 10 صبح از بین می رود اما از آنجا که حجم آلایندگی و تردد خودروها زیاد است و ثابت بودن هوا را هم داریم، آلودگی همچنان در هوای پایتخت باقی می ماند.
چند روزی است تهران به علت بروز اینورژن یا وارونگی دما با آلودگی هوا دست به گریبان است، بر این اساس کمیته اضطرار آلودگی در استانداری تعلیق زنگ ورزش در مدارس، گسترش محدوده طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد، توقف تردد اتوبوس های دودزای شرکت واحد در سطح شهر، تعطیلی معادن شن و ماسه تهران به مدت 48 ساعت، برخورد با خودروها و موتور سیکلت های دودزا در سطح شهر، توقف فروش مجوز روزانه طرح ترافیک تا پایان شرایط اضطرار و توقف تردد خودروهای فاقد معاینه فنی برای روزهای یکشنبه و دوشنبه را تصویب کرد.
کلمات کليدی: آلودگی هوا-پایتخت
>ساير عناوين سرويس سلامت و زیبایی را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92951