جایزه بین المللی یوسرن نصیب دانشمند شیرازی شد
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۱
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایرنا روابط عمومی دانشگاه صنعتی شیراز اعلام کرد: جمشید آقایی، دکترای مهندسی برق با گرایش قدرت این دانشگاه به عنوان یکی از پنج دانشمند برتر جوان زیر 40 سال، جایزه بین المللی یوسرن در زمینه علوم فیزیک را از آن خود کرد.
 

 چهار دانشمند برتر دیگر، از کشورهای بلژیک، هلند، آمریکا و یک دانشمند ایرانی الاصل از دانشگاه هاروارد آمریکا هستند که در زمینه های علوم پزشکی، علوم اجتماعی، علوم فرمال و بیولوژیک برگزیده شدند. 
یوسرن، شبکه علمی آموزشی و پژوهشی جهانی است که اعضای آن را دانشمندان برنده جایزه نوبل و دانشمندان یک درصد برتر دنیا که هرساله از سوی موسسه ISI معرفی می شوند، تشکیل می دهند و هم اینک بیش از 2 هزار و 200 نفر از بیش از 60 کشور عضو فعال این شبکه علمی آموزشی و پژوهشی جهانی هستند. 
جمشید آقایی، متولد 1360 و دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی برق با گرایش قدرت از دانشگاه علم و صنعت ایران و پسا دکترا از دانشگاه ولنگانگ استرالیا، دانشیار مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی شیراز و جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان در سال ٢٠١٥ از سوی موسسه جهانی ISI است.
انتشار بیش از 90 عنوان مقاله علمی در مجله های معتبر بین المللی، ارائه بیش از ٥٠ مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی، عضو هیات داوران مجلات علمی بین المللی، عضو برجسته (senior member) انجمن مهندسین برق و الکترونیک دنیا (ieee) و اخذ جایزه تلاش (endeavour award) از سوی وزیر علوم استرالیا از جمله افتخارات این دانشمند جوان ایرانی است.
جایزه جهانی یوسرن از امسال پایه ریزی شده و در جوامع علمی جهان ، به نوبل جوانان مشهور است، نخستین جشنواره و کنگره بین‌المللی شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی، هشتم تا دهم نوامبر امسال برابر هجدهم تا بیستم آبان ماه جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. 
این کنگره در سال 2017 در دانشگاه خارکیف اوکراین و درسال 2018 در وین اتریش برگزار می‌شود و فرانسه یکی از کشورهای متقاضی برای میزبانی این کنگره در سال 2019میلادی است. 
کلمات کليدی: جایزه بین المللی یوسرن-فیزیک-پایتخت
>ساير عناوين سرويس دانش و فناوری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92937