توله ببر بنگال جنجالی مشهد در یک باغ پیدا شد
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایرنا این اداره کل روز شنبه به نقل از حمید صالحی گزارش داد: این توله ببر در یکی از باغهای ییلاقی شهر طرقبه پیدا و با شناسایی متخلفان پرونده موضوع وارد مراحل نهایی رسیدگی شد. 
وی افزود: با پیگیری یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، همراهی و مشارکت مردم و مراجع قضایی شهرستانهای مشهد و طرقبه شاندیز وضعیت این توله ببر بنگال که چندی پیش در خیابان امامت مشهد مشاهده شده بود مشخص گردید. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به همراهی موثر مردم در این زمینه اشاره و بیان کرد: مشخصات توله ببر پیدا شده در طرقبه با توله ببر مشاهده شده در مشهد کاملا مطابقت دارد بنابراین ضمن تکمیل پرونده متخلفان به مراجع قضایی هدایت شدند. 
وی ادامه داد: این توله ببر به باغ وحش مشهد تحویل شد تا تعیین تکلیف پرونده و روشن شدن ابعاد کامل موضوع تحت مراقبت مناسب باشد. 
صالحی گفت: هفته پیش با انتشار فیلم در فضای مجازی، شخصی که با این صحنه مواجه و نسبت به ضبط فیلم اقدام کرده بود بطور داوطلبانه اطلاعات لازم را در اختیار یگان حفاظت محیط زیست گذاشت و همین امر موجب شناسایی و دستگیری متخلف اصلی شد. 
چندی پیش یک قلاده توله ببر بنگال در خیابان امامت مشهد مشاهده و فیلم آن در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی انتشار یافت و با اقدام سریع اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ظرف کمتر از 48 ساعت ردیابی محل فیلمبرداری محقق شد. 
 
 
 
کلمات کليدی: ببربنگال-مشهد-پایتخت
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92935