حاشیه های بازی تیم های ملی فوتبال ایران و سوریه
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۲
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایرنا تهیه بلیت، کسب اطلاعات مربوط به حمل و نقل عمومی، روش های جابجایی و رسیدن به ورزشگاه 'تانکو عبدالرحمان' (پاروی) ایالت 'نگری سمبیلان' و شرایط آب و هوایی از جمله اصلی ترین مسائلی است که بخش قابل توجهی از توجه ایرانیان مقیم مالزی را به خود معطوف می کند.

** آغاز فروش بلیت 
فروش بلیت بازی ایران و سوریه که قرار است ساعت 20 به وقت محلی مالزی (15 و 30 دقیقه به وقت تهران) روز سه شنبه در این ورزشگاه 45 هزار نفری در فاصله 73 کیلومتری کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار شود، از امروز (شنبه) آغاز شد. 
فروش بلیت این بازی در دو رده شامل جایگاه معمولی و جایگاه ویژه هر کدام به ترتیب به بهای 45 رینگیت (حدود 10 دلار) و 135 رینیگت (حدود 35 دلار) در مراکز و فروشگاه های مختلف ایرانی و عربی فعال در کوالالامپورو شهرهای حومه آن آغاز شد.
از تعداد بلیت های صادر شده 50 درصد از آن برای ایرانیان و 50 درصد دیگر برای هوادران تیم سوریه در نظر گرفته شده است. از نظر جایگاه تماشاچیان در ورزشگاه 'تانکو عبدالرحمان' نیز سمت راست ورزشگاه به هواداران تیم ایران و سمت چپ به هواداران تیم سوریه اختصاص یافته است.

** حمل و نقل
فاصله 73 کیلومتری کوالالامپور پایتخت مالزی که بسیاری از ایرانیان در آن سکونت دارند تا ورزشگاه 45 هزار نفری 'تانکو عبدالرحمان' در منطقه 'پاروی'، شهر 'سرمبان' از ایالت 'نگری سمبیلان' این فرصت را برای بخش خصوصی به وجود آورده تا با فراهم کردن وسایل نقلیه عمومی زمینه حضور تماشاچیان و علاقمندان به بازی ایران و سوریه را فراهم کنند. 
هزینه های استفاده از اتوبوس های ویژه این بازی که توسط برخی شرکت های خصوصی ایرانی فعال در مالزی سازماندهی شده به صورت دو طرفه 28 رینگیت (حدود 7 دلار) اعلام شده است. 
سرویس های حمل و نقل عمومی به منظور تسهیل رفت و آمد علاقمندان به این بازی، از چندین نقطه شهر کوالالامپور و حومه آن به طرف محل این بازی ها در نظرگرفته شده است.
10 دستگاه اتوبوس نیز برای حمل دانشجویان ایرانی مقیم مالزی از جمله دانشجویان شهر جوهور و دانشگاه های 'یوکی.ام'، 'یو.ام' و 'یو.پی.ام' در حاشیه شهر کوالالامپور تدارک دیده شده است.
فروش پیراهن های تیم ملی و آماده کردن پرچم کشورمان از دیگر اقداماتی که این روزها در نشریه های فارسی ایرانی ویژه مالزی و همچنین فضای مجازی به چشم می خورد. 

**شرایط آب و هوایی روز بازی
هوای غیرقابل پیش بینی مالزی و بارش شدید باران در روزهای اخیر، توجه بسیاری از علاقمندان به این بازی را به گزارش آب و هوای محل بازی در این روز جلب کرده است. 
دمای هوای 'سرمبان' شهر نزدیک محل بازی که امروز 30 درجه سانتیگراد است و پیش بینی شده است روز یکشنبه یک درجه گرمتر شود و در نهایت در روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد دمای هوای 31 درجه سانتیگراد و شرجی 87 درصد هستیم. 
براساس این پیش بینی، هوای محل بازی در روز سه شنبه با وزش باد با سرعت کم (حدود 5 کیلومتر در ساعت) همراه خواهد بود و احتمال 90 درصد بارش باراندگی وجود دارد.
به طور دقیق تر ایستگاه هواشناسی مالزی پیش بینی کرده است در منطقه 'پاروی' که ورزشگاه 'تانکو عبدالرحمان' در آن واقع شده، صبح روز سه شنبه شاهد باران متوسط، بعدازظهر باران سیل آسیا، عصر باران با شدت کم و شب نیز نم نم باران خواهیم بود.

** داوران بازی
داور اول بازی تیم های ملی ایران و سوریه، 'علی الصباح' از عراق خواهد بود. 'امیر داوود' نیز از عراق به عنوان کمک داور اول و یک داور از مالزی کمک داور دوم است. داور چهارم این بازی 'ثامر زید' از عراق است. 'علی حمد' از امارات متحده عربی نیز به عنوان ناظر داوری این بازی درنظر گرفته شده است.
کلمات کليدی: حاشیه بازی ایران و سوریه-فوتبال-پایتخت
>ساير عناوين سرويس ورزش را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92934