برج میلاد ۲ محل تلاقی چند گسل است
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایلنا رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات شهرسازی با بیان اینکه مکانی که شهرداری تهران برای ساخت برج میلاد ۲ جانمایی کرده است محل تلاقی چند گسل است، گفت: شهرداری تهران از مطالعات مرکز تحقیقات راه و شهرسازی درباره خطرپذیری مناطق برای ساخت پروژه های کلان استقبال نمی‌کند.
مکان ساخت برج میلاد 2 محل تلاقی چند گسل است
علی بیت‌الهی ، با بیان این که جانمایی برج میلاد ۲ در مجاورت گسل قرار دارد و موافق این موقعیت برای ساخت برج میلاد دو نیستیم، اظهار اشت: در مجاورت برج میلاد ۲ گسل ونک پارک، همین گسلی که پیش از این با عنوان گسل تپه های گیشا شناخته شده است، از مجاورت برج میلاد عبور می کند.
وی تاکید کرد: در منطقه ای که برای ساخت برج میلاد دو جانمایی شده است که تلاقی چند گسل است.
رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات شهرسازی ادامه داد: به شهرداری تهران توصیه می کنیم بازنگری در جانمایی ساخت برج میلاد دو داشته باشد و برای ساخت برج میلاد ۲ مطالعات بیشتری با توجه به نقشه‌های پهنه‌های گسلی تهران انجام دهد.
وی افزود: ممانعتی در ساخت این پروژه وجود ندارد، بحث ما این است که این پروژه در مکان و محدوده‌ای ساخته شود که پس از ساخت دچار بحران و مشکلات بیشتر نشویم.
بیت الهی با بیان این که مرکز تحقیقات وزارت راه وشهرسازی این آمادگی را دارد تا مطالعات و تحقیقات درباره خطر پذیری مناطق برای ساخت چنین پروژه ای را در اختیار شهرداری قرار دهد، گفت:  شهرداری تا کنون از مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی مشاوره‌ای برای تعیین مکان ساخت مگا پروژه‌ها و ساخت برج میلاد ۲ نخواسته است.
کلمات کليدی: برج میلاد ۲ -پایتخت-گسل
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92928