راه اندازی باشگاه امور خیران
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایرنا علی محمد ذوالفقاری روز پنجشنبه در دومین روز همایش مدیران کل کمیته امداد استانهای سراسر کشور در مشهد افزود: 20 درصد افراد نیکوکار معادل 80 درصد کمکها را به کمیته امداد اهدا می کنند. 
وی همایشهای خیران و نشست با آنان را از مهمترین برنامه های در دستور کار کمیته امداد اعلام و بیان کرد: طی نیمه نخست امسال شش هزار میلیارد ریال مشارکتهای مردمی از سطح در کشور محقق شد. این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال 260 میلیارد ریال رشد داشته است. 
معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: جذب 11 هزار و 500 میلیارد مشارکتهای مردمی در سال جاری مد نظر است و با توجه به روند موجود پیش بینی می شود در تحقق این میزان مشارکت موفق عمل شود. 
وی به سهم بخشهای مختلف در مشارکتهای مردمی جذب شده نیز اشاره و بیان کرد: تاکنون 24 درصد مشارکتها در قالب صدقات، 25 درصد در قالب طرح اکرام ایتام، هشت درصد در قالب زکات و 43 درصد هم در قالب سایر طرحها جذب شده است. 
ذوالفقاری همچنین گفت: ساماندهی حوزه مشارکتهای مردمی و افزایش مشارکتها با صرف هزینه کمتر در دستور کار است که 12 گام اصلاح صندوقهای صدقات از جمله این ساماندهیها خواهد بود. 
وی افزود: از جمله فعالیتهای سال آینده کمیته امداد نیز حرکت از سمت خیران فردی و حقیقی به سمت خیران حقوقی است. به همین جهت به دنبال آن هستیم که مسئولیت اجتماعی ایجاد شود به این معنا که هر شخصی پول و درآمد بیشتری دارد کمک و مشارکت بیشتری هم داشته باشد. 
معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: طبق سرشماریها 25 میلیون خانوار در کشور زندگی می کنند اما هم اینک تنها 10 میلیون مشترک صندوق صدقات، اکرام، زکات و غیره داریم لذا باید این تعداد افزایش یابد. 
گردهمایی مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) سراسر کشور که دیروز در مشهد آغاز شد امروز 20 آبان پایان می یابد. 
 
 
 
 
انتهای پیام /*
کلمات کليدی: باشگاه خیران-کمیته امداد
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92907