سن اغلب تروریست های مالزی
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
Share/Save/Bookmark
 
 
تازه ترین گزارش ها نشان می دهد 80 درصد از مجموع شهروندان مالزی که در فاصله سال های 2013 تا 2015 به عنوان حامی گروه تروریستی داعش معرفی شده اند، زیر 40 سال سن دارند.
 

به گزارش پایتخت ایرنا نوشت  تارنمای 'بریتا دیلی' روز پنجشنبه به نقل از 'احمد المحمدی' استاد علوم سیاسی و مطالعات اسلامی دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی، اعلام کرد که این گروه شامل کاربران شبکه های اجتماعی هستند که به آسانی تحت تاثیر تبلیغات داعش قرار گرفته اند. 
وی گفت: به نظر می رسد جوانان هنگام مواجهه با مقادیر زیادی از اطلاعات منابع گوناگون که از طریق شبکه های اجتماعی در اختیار آنها قرار می گیرد، نمی دانند چگونه بین اطلاعات درست و نادرست تمایز قائل شوند. 
این استاد دانشگاه مالزی خاطرنشان کرد: تاثیر دوستان نیز نقش مهمی در پیوستن کسانی که هیچ اطلاعاتی ندارند به گروه های تروریستی ایفا می کند. این افراد نمی دانند از آنها به عنوان ابزاری برای خرید بمب و انفجار در کشورشان استفاده می شود.
وی که در نشستی تحت عنوان 'مالزی با سه نوع منازعه در جنوب شرق آسیا مواجه است' سخنرانی می کرد، گفت: اغلب حامیان داعش افراد جوان هستند و افراد مسن تر نیز به عنوان رهبران سطوح بالای این گروه انتخاب می شوند. 
'احمد المحمدی' استاد علوم سیاسی و مطالعات اسلامی دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی تصریح کرد: افراد جوان اغلب فاقد راهنمای مذهبی بودند تا به آنها برای تمایز خوب و بد کمک کنند. اطلاعاتی نیز که در اختیار این افراد قرار گرفته، پیش تر غربالگری نشده اند.
'ایوب خان مایدین پیچای' دستیار بخش مبارزه با تروریسم پلیس مالزی اوایل هفته جاری اعلام کرد که از ماه آوریل سال 2013 تا پایان ماه اکتبر سال جاری 257 نفر به دلیل دست داشتن در فعالیت های مرتبط با داعش در این کشور بازداشت شده اند که بیشتر آنها در حال حاضر در زندان به سر می برند. 
کلمات کليدی: تروریست-مالزی-پایتخت
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92903