خوش نویسی دیالوگهای پرویز پرستویی
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایسنا سپیده مبرهن ، درباره‌ی نمایشگاه خوشنویسی «لیلی با من است»، اظهار کرد: پیرو نمایشگاه‌هایی که سال‌های پیش در زمینه‌ی ابتکار و خلاقیت در هنر خوشنویسی داشتم، امسال به سراغ دیالوگ‌های پرویز پرستویی در فیلم‌هایش رفتم و تعدادی از آن‌ها را برای خوشنویسی انتخاب کردم.
او افزود: برای این نمایشگاه دنبال دیالوگ‌هایی از این هنرمند بودم که شکیل‌تر و وزین‌تر باشند چون هر دیالوگی را نمی‌توان برای این کار انتخاب کرد. برای این مجموعه دیالوگ‌هایی از فیلم‌های «آژانس شیشه‌ای»، «دوئل»، «مارمولک»، «بید مجنون» و... انتخاب شده است.
پرويز پرستويي
این هنرمند همچنین گفت: حدود ۱۸ تا ۲۰ تابلوی خوشنویسی در این نمایشگاه روی دیوار گالری می‌رود. سبک این کارها نستعلیق و شکسته‌نستعلیق است و در برخی از آن‌ها از هنر تذهیب و کلاژ هم استفاده شده است. اولویت اصلی من فروش این آثار نیست بلکه می‌خواهم هنر خوشنویسی توسط سینما مطرح شود.
مبرهن به حضور پرویز پرستویی در افتتاحیه این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: از یک ماه پیش آقای پرستویی را در جریان این کار قرار دادم و خیلی استقبال کردند و معتقد بودند کار خاصی صورت گرفته است.
به گفته‌ی او؛ احتمالا پرویز پرستویی در افتتاحیه نمایشگاه حضور خواهد داشت.
این نمایشگاه روز پنجشنبه، ۲۰ آبان‌ماه، ساعت ۱۸ در سالن آمفی‌تئاتر فرهنگسرای شفق به نشانی یوسف‌آباد، خیابان ۲۱، بوستان شفق گشایش می‌یابد و تا ۲۶ آبان میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
کلمات کليدی: پرویز پرستویی-خوش نویس-پایتخت
>ساير عناوين سرويس فرهنگ و هنر را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92852