درختکاری شهرداری تهران در نجف/تصویر
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از مهر٬ علی محمد مختاری با بیان این مطلب که بزرگراه امام خمینی(ره) در شهر نجف اشرف و در مسیر زائران اربعین حسینی واقع شده است، افزود: این بزرگراه از فرودگاه نجف آغاز و به جاده اصلی نجف به کربلا منتهی می شود.
به ثمر نشستن نخلستان های هشت بندی هرمزگان‎
وی با بیان اینکه در حال حاضر این بزرگراه به دلیل جدیدالاحداث بودن فاقد فضای سبز است، تصریح کرد: از این رو، پیرو بررسی های به عمل آمده از سوی واحد طراحی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیم خشک و محدوده جغرافیایی یاد شده، این کار انجام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با توجه به اینکه درخت نخل گونه بومی منطقه نجف و کربلا محسوب می شود، ادامه داد: این درخت علاوه بر سازگاری کامل با شرایط محیطی به عنوان نماد ایستادگی و مقاومت شیعیان نیز مطرح بوده است، این سازمان درخت نخل را جهت احداث فضای سبز بزرگراه مذکور پیشنهاد داده است.
مختاری در ادامه با بیان اینکه با توجه به وسعت بزرگراه و همچنین به منظور پایداری بهتر از درختان چند ساله و دارای محیط بن بالا در این پروژه استفاده می کنیم، افزود: با برنامه ریزی های انجام شده درختان نخل در فواصل معین و در رفیوژ میانی این بزرگراه کاشته خواهند شد.
وی با تاکید بر اینکه به واسطه در پیش بودن اربعین حسینی ترتیبی اتخاذ شده است تا عملیات کاشت درختان با استفاده از چندین اکیپ اجرایی شود، تصریح کرد: با اجرای این طرح به هیچ عنوان اختلالی در مراسم ویژه این ایام و راهپیمایی عزاداران حسینی به وجود نمی آید.
کلمات کليدی: درختکاری-پایتخت-نجف-شهرداری تهران
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92788