آلبوم تازه حجت اشرف زاده
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از ایلنا حجت اشرف‌زاده؛ با اشاره به برنامه‌های آینده‌اش گفت: در حال حاضر مشغول ضبط آلبوم جدیدی هستیم که نسبت به آلبوم‌های گذشته هم از فرمت غزل در اشعار و هم از ترانه‌های روزبه بمانی،‌ احمد امیرخلیلی، عباس محمدی و ... در این آلبوم استفاده شده و در حقیقت قالب شعری‌مان متنوع‌تر شده است.
او با بیان اینکه هنوز عنوانی برای این آلبوم انتخاب نشده است، ادامه داد: از نظر موسیقی نیز به همان شکل تلفیق موسیقی ایرانی و الکترونیک پیش می‌رویم البته در این‌باره حساسیت‌های زیادی داریم و از غزل‌های استاد محمد علی بهمنی نیز استفاده می‌کنیم.
حجت اشرف‌زاده تهیه‌کننده آثارش را تغییر داد/ آلبوم تازه در راه است
وی با اعلام اینکه به تازگی با صدرالدین حسین‌خانی قرارداد بسته‌؛ گفت: از این پس آلبوم‌ها و کنسرت‌ها به تهیه‌کنندگی صدرالدین حسین‌خانی و شرکت ایران‌گام منتشر و برگزار خواهد شد.
اشرف‌زاده با بیان اینکه این آلبوم ده یا یازده قطعه دارد؛ درباره آهنگسازان آن نیز گفت: با آقایان حمید اکبرزاده، علیرضا افکاری، افشین عزیزی، مجتبی حبیبی در این آلبوم همکاری می‌کنیم در حقیقت بخش‌هایی از این آلبوم توسط یک آهنگساز ساخته شده و توسط دوست دیگری تنظیم شده است اما کار مشترکی از این دوستان ارائه نشده و قطعا شاهد آلبوم متنوعی خواهیم بود. البته بخشی از کار در خارج از تهران ضبط می‌شود.
این خواننده درباره رویکرد جامعه نسبت به موسیقی تلفیقی و فاصله آن از موسیقی سنتی نیز اظهار کرد: در کشورهای دیگر که به لحاظ تکنیک موسیقی از ما پیشرفته‌تر هستند و استفاده از موسیقی مدرن و الکترونیک در آن کشورها بیشتر است؛ بازهم می‌بینیم که موسیقی سنتی جایگاه خود را در آن کشورها حفظ کرده است.
او ادامه داد: ما هم موسیقی سنتی خود را باید حفظ کنیم و معتقدم حفظ خواهد شد و موسیقی سنتی ازبین‌رفتنی نیست و افرادی هستند که خود را وقف موسیقی اصیل و سنتی می‌کنند. موسیقی اصیل شنونده خود را دارد و موسیقی سنتی با موسیقی تلفیقی و مدرن منافاتی ندارد.
اشرف‌زاده خاطرنشان کرد: معتقدم موسیقی سنتی کمرنگ نشده و این تفکر نادرستی که در جامعه ما نسبت به موسیقی سنتی وجود دارد البته تعداد مخاطبین موسیقی سنتی شاید امروز کمتر از موسیقی پاپ یا تلفیقی باشد اما بازهم تاکید می‌کنم اگر اثر مورد قبولی در حوزه موسیقی تولید شود قطعا مخاطب خود را خواهد داشت.
این هنرمند با بیان اینکه دوست دارد در موسیقی به روز باشد، ادامه داد: براساس علاقه‌ام به موسیقی روز، سعی کردم آثاری را تولید کنم که تلفیق موسیقی اصیل با توجه به شناختی که از آن دارم با دنیای مدرن باشد البته همچنان به موسیقی اصیل علاقه‌دارم و پایبند به آن هستم. و معتقدم بعد از یک دوره کاری دوباره اثری را در حوزه موسیقی سنتی تولید کنم و احتمالا آثاری در این زمینه در آینده خواهم داشت.
او با بیان اینکه موسیقی سنتی نیز باید در خود تحول و تازگی را ایجاد کند؛ گفت: متاسفانه در آثار موسیقی سنتی بیشتر شاهد آثاری هستیم که تقلید است و باید در واقع آثاری تولید شود که رنگ و لعاب جدیدتری نسبت به گذشته داشته باشند. متاسفانه موسیقی سنتی امروز تقلید محض است و بعد از پرویز مشکاتیان و دوستان دیگر باید در فرم آهنگسازی و تنظیم رنگ‌های بهتری را استفاده کنیم تا مردم دوباره از موسیقی سنتی استقبال کنند البته گهگاهی این اتفاق نیز شکل می‌گیرد.
کلمات کليدی: حجت اشرف زاده-محمدعلی بهمنی-علیرضا بدیع-پایتخت
>ساير عناوين سرويس فرهنگ و هنر را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92771