ماه سقوط آرسنال
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۲
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از فارس هر سال اول نوامبر لرزه بر اندام هواداران توپچی می‌افتد. زیرا که از لحاظ آماری، آرسن ونگر بدترین روزهایش را در این ایام گذرانده است. 
یک قانون نانوشته می‌نویسد: توپچی‌ها اگر ماه سپتامبر و اکتبر را به خوبی پشت سر گذرانند قطعا ماه نوامبر بدی خواهند داشت. 

آمار ضعیف ونگر در طول 20 سال در ماه نوامبر
بر اساس استدلال استقرایی این قضیه به اثبات رسیده است که آرسنال همواره در این ماه با مشکل فراوان روبرو بوده است. می‌توان گفت تیم لندنی 6 بازی سخت را در پیش خواهد داشت که اگر موفق بیرون آید یکی از مدعیان اصلی قهرمانی جزیره است.
شاگردان ونگر در 14 بازی اخیر خود طعم شکست را تجربه نکرده‌اند. پس از باخت 4-3 مقابل لیورپول کلوپ،این تیم پیشرفت کرده و اکنون در رتبه دوم لیگ انگلیس قرار دارد.

سه ماه ضعیف ونگر در آرسنال
بر اساس آمار، ونگر در طول دوران مربی‌گری خود 78 بازی در این ماه انجام داده که تنها 48 درصد پیروز شده است. امتیازی معادل 1.59 در هر بازی. 
این آمار دقیقا برخلاف ماه اکتبر(یک ماه قبل از نوامبر) است. جایی که شاگردان مربی 67 ساله، بهترین بازی‌ها را ارائه داده و در هر بازی 2.15 امتیاز کسب کرده‌اند.
*آقای ونگر؛ مشکل ماه نوامبر چیست؟ 
عده‌ای به شوخی تاثیرات هالووین(مراسمی ترسناک در آخرین روز اکتبر) را عامل عدم موفقیت آرسن می‌دانند.
اما دلیل اصلی چیست؟

بهترین ما‌ه‌های ونگر در آرسنال
اغلب کارشناسان، بازی‌های ملی را یکی از بزرگترین دلیل‌های ناکامی ونگر می‌نامند. مصدومیت و خستگی بازیکنان، کیفیت لازم را از این تیم می‌گیرد تا این تیم از گردونه قهرمانی خارج شود.
البته این شرایط برای همه تیم‌ها یکسان است ولی بعضی باشگاه‌ها بازیکنانی تاثیرگذار از قاره‌های مختلف مخصوصا آمریکای‌جنوبی در ترکیب اصلی‌شان استفاده کرده که شرایط را کمی متفاوت می‌کند.
ضعف نیمکت تیم آرسنال نیز یکی دیگر از دلایل نامیده می‌شود که این فصل نیز با آمدن ژاکا، لوکاس پرز و موستافی امید به تیم دوم نیز بازگشته است.
موستافی که در ترکیب اصلی جای گرفته و با نیمکت نشین کردن هولدینگ و گابریل روح تازه‌ای به «امارات» بخشیده است. 

مصدومیت سانچز در ماه نوامبر سال گذشته
*6 بازی‌ مهم آرسنال در این 30 روز
امشب اولین بازی توپچی‌ها برگزار می‌شود. جایی که در بازی چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا آرسنال مهمان لودوگورتس بلغارستان است.
این جدال با باشگاه بلغاری نمی‌توان محک جدی برای تیم قرمز لندنی باشد و به احتمال فراوان پیروز از این کشور خارج خواهد شد.
شروع سختی آنها به یکشنبه «دربی لندن» مقابل تاتنهام بازمی‌گردد. ورزشگاه «امارات» شاهد جدال حساس پوچتینو و ونگر خواهد بود. بعد از این بازی آرسنال باید به منچستر سفر کند و با تیم بحران زده مورینیو روبرو شود که دیدار سختی است. 
پس از سه روز آنها باید در لندن با قهرمان گذشته فرانسه رقابت کنند. مطمئنا بازی پاری‌سن‌ژرمن و توپچی‌ها برای صدرنشینی مهم خواهد بود. 
سپس یک بازی در لیگ جزیره مقابل ادی‌هاو ( بورنموث) خواهد داشت و بعد از آن باید در جام اتحادیه انگلیس با ساوتهمپتون به رقابت پردازد.
این 6 بازی دوران سختی خواهد بود. همانطور ونگر در مصاحبه‌ای اعلام کرد: موفقیت در این ماه قدرت ما را نشان خواهد داشت. مطمئنا با فصل گذشته فرق کردیم اما این روند باید ادامه پیدا کند.
آیا آرسن فرانسوی می‌تواند در بیستمین سال مربی‌گری‌اش به مانند فصل 2003-2004 موفق ظاهر شود و هواداران را برای کسب جام لیگ جزیره امیدوار سازد؟
کلمات کليدی: آرسنال-ونگر-پایتخت
>ساير عناوين سرويس ورزش را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92753