اظهار نظر تاج در مورد کی روش
 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید، هیچ برنامه‌ای برای بعد از بازی با سوریه و تعیین تکلیف برای کارلوس کی‌روش ندارد.
 ایسنا نوشت، مهدی تاج در مراسم استقبال از تیم ملی جوانان ایران که به تازگی سهمیه جام جهانی را به دست آورده، اظهار کرد: ارزیابی من از مجموعه این تیم مثبت است. با برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال، تیم‌های جوانان، نوجوانان، فوتبال ساحلی و فوتسال به جام جهانی صعود کردند و آخرین هدف هم صعود تیم ملی بزرگسالان است که در حال حاضر شرایط خوبی دارد. اگر تیم بزرگسالان صعود کند در پنج رده مختلف به جام جهانی رفته‌ایم که بی‌سابقه است. این برای فوتبال کشور هم بسیار خوب است.
مهدی تاج
او ادامه داد: جوانان ما به مدت ١٦ سال به جام جهانی صعود نکرده بودند. 40 هم سال هم در خارج از خانه نتوانسته بودیم این اتفاق را رقم بزنیم. این اتفاق خوبی بود. خیلی خوشحالم که امروز در فرودگاه حضور دارم و در بحرین هم به این تیم سر زدم. ما ریسکی را برداشتیم؛ آن هم اعزام تیم به بحرین بود. ما مجوز شورای برون‌مرزی برای اعزام به بحرین را نداشتیم اما با همکاری برخی از دوستان تیم را اعزام کردیم. ما با بحرین مراوده سیاسی نداریم اما با مسئولین صحبت کردیم و جای تشکر دارد. محبت کردند و کمک کردند تا این تیم را اعزام کنیم. حاصل این شد که به جام جهانی رفتند. این تیم الان هم قهرمان است. به عربستان هم به خاطر ناداوری‌ها باختیم. دوست ندارم از داور اسم ببرم اما آقای پیروانی از اتفاق رخ داده در زمین ناراحت بود.
رییس فدراسیون فوتبال درباره پرداخت پاداش به این تیم و تمدید قرار داد با امیرحسین پیروانی، گفت: امیرحسین پیروانی حفظ می‌شود. محمد ناظم‌الشریعه و عباس چمنیان هم حفظ می‌شوند. در حال حاضر قرارداد سرمربی تیم ملی فوتسال در حال نهایی شدن است. پس از این هم من به بحرین رفتم و در آنجا پاداشی را پرداخت کردم. من عدد ناچیزی را قبل و بعد از اعزام به تیم دادم. پاداشی را هم در مراسمی به بازیکنان خواهیم داد.
تاج درباره موفقیت تیم‌های ملی با توجه به امکانات کم فدراسیون فوتبال اظهار کرد: غیرت ایرانی را ملاک می‌دانم و نیز مدیریتی که دوستان انجام می‌دهند. ما با حداقل‌ها کار می‌کنیم. همان‌طور که گفتم برخی با 167 میلیون دلار در سال تیم‌های ملی خود را آماده می‌کنند اما تیم جوانانشان در مسابقات حذف می‌شود. اما برای ما حداقل‌ها وجود دارد. تیم ما خوب است و کشور پهناوری داریم. ما اگر دست به دست هم بدهیم به جام جهانی می‌رویم.
رییس فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات حاشیه‌ی تیم ملی بزرگسالان و اظهارات کارلوس کی‌روش و امیر عابدینی، گفت: همیشه این حاشیه‌ها بوده است. نوع رفتار ها باید مدیریت شود که این کار را می‌کنیم. یک صحبتی را عابدینی انجام داد و کی‌روش هم معترض شده است. واقعیت این است که ما تصمیمی برای بعد از بازی با سوریه نداریم و اصلا قصد تعیین تکلیف برای کی‌روش نداریم. این صحبت‌ها نبوده و این را قبلا گفته‌ام. باید اتفاقات را مدیریت کنیم.
او درباره مبلغ بالای سنوات بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال نیز گفت: باید قانون را اجراء کنیم. عدد ناچیزی نیست. نحوه اجرا و محاسبه مهم است. عددی که کارکنان ما به دنبال آن هستند مورد قبول سازمان بازرسی نیست و اعتقادش این است که نباید از ابتدا این رقم محاسبه شود.
کلمات کليدی: تاج-جام جهانی-پایتخت -کی روش-فوتبال
>ساير عناوين سرويس ورزش را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92680