نقاط پرحادثه ترافیکی پایتخت
 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت معاون شهردار تهران گفت: تأمین ایمنی وحفظ جان شهروندان در حوادث ترافیکی، خط قرمز مدیریت شهری در حوزه حمل ونقل است وبرای اجرای این مهم، نقشه نقاط پرحادثه ترافیکی پایتخت هرچه زودتر تهیه می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، مازیار حسینی در جلسه نظارت ستادی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در منطقه ۱۷ که به منظور بررسی مسائل و مشکلات این منطقه جنوبی شهر و با حضور مدیران ارشد این معاونت برگزار شده بود، گفت: هرچند منطقه ۱۷، کوچک‌ترین منطقه تهران است اما مردم دریا دل آن، با تقدیم ۴ هزار شهید در راه آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی و حراست و صیانت از کشور عزیزمان بزرگترین ایثارگری و فداکاری را انجام داده اند.
وی افزود: موضوع پارک های آموزش ترافیک به ویژه در مناطق جنوب شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پارک آموزش ترافیک منطقه ۱۷ نیز باید هرچه زودتر ساخته و تکمیل شده و در اختیار کودکان و دانش آموزان این منطقه قرار گیرد.
وی با  اعلام این که موضوع راه آهن و حل و فصل مسائل و مشکلات ناشی از آن در مناطق جنوبی تهران از جمله منطقه ۱۷ بسیار حائز اهمیت است، تأکید کرد: هر چند پروژه ای به عنوان «طرح نیلوفری» جهت جایگزینی بخشی از اراضی راه آهن که با انتقال خطوط قابل استفاده می شود، طراحی شده اما بدون تردید، هر گونه تصمیم گیری در مورد راه آهن، می تواند معادلات جنوب شهر را تحت تأثیر قرار دهد.
ترافیک
معاون شهردار تهران با تأکید بر این که موضوع شناسایی نقاط پر حادثه پایتخت از نظر حوادث ترافیکی به منظور بر طرف کردن اشکالات و ایرادات مهندسی این نقاط و انجام اصلاحات هندسی در معابر، اهمیت زیادی دارد، خاطرنشان کرد: تأمین ایمنی و حفظ جان شهروندان در حوادث ترافیکی، خط قرمز مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل است و در جهت اجرایی کردن این مهم، نقشه نقاط پر حادثه ترافیکی پایتخت هر چه زودتر تهیه می شود تا بر اساس آن مسائل و مشکلات موجود رفع شود.
گفتنی است در این جلسه، وحید نوروزی معاون امور مناطق سازمان حمل و نقل و ترافیک، منطقه ۱۷ را از نظر عملکرد ترافیکی به عنوان یکی از سه منطقه برتر تهران معرفی کرد و معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۷ نیز با ارائه گزارشی از وضعیت موجود و پروژه های ترافیکی این منطقه، از احداث باغ راه در این منطقه جنوبی پایتخت خبر داد.
کلمات کليدی: حادثه ترافیکی-پایتخت
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92673