آبزیانی که گاز گلخانه ای منتشر میکنند!/تصاویر
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش پایتخت به نقل از فارس گروهی از محققان با انجام مطالعات جدید در اعماق اقیانوس آرام موفق به کشف گونه‌های جدیدی از آبزیان شده‌اند که شکل ظاهری عجیب دارند و ساختار بدنی آنها با موجوداتی که تاکنون شناسایی شده بود بسیار متفاوت است.
از جمله گونه‌های جدید کشف شده در اعماق اقیانوس آرام می‌توان به یک گوی بنفش متعلق به خانواده ستاره‌های دریایی، هیولای گِل، و یک موجودی اشاره کرد که از آن به عنوان «خیار شناگر» یاد می‌کنند.

 
لازم به ذکر است که محققان از ابتدای سال 2016 میلادی تاکنون بیش از 500 گونه جدید آبزی را در اعماق آبهای سواحل غربی آمریکا شناسایی کردند. در این فرآیند تحقیقاتی نوع جدیدی از آبزیان شناسایی شد که گازهای گلخانه‌ای متصاعد می‌کردند.

 
دکتر «رابرت بالارد» از زیست‌شناسان برجسته جهان که برای نخستین بار در کشتی تایتانیک غرق شده وارد شد، این موجود دریایی با قابلیت انتشار گاز گلخانه‌ای را شناسایی کرد.

 
او و دستیارانش در بررسی‌های خود منافذی در کف اقیانوس آرام شناسایی کردند که گاز متان از آن تراوش می‌کرد و البته برخی گونه‌های آبزیان از این گاز تغذیه می‌کردند.
این مطالعه زیر نظر سازمان ملی جوشناسی و اقیانوس‌شناسی آمریکا (NOAA) انجام شد و کارشناسان طی عملیات 59 روزه خود، عمیق‌ترین دره جهان در اعماق اقیانوس آرام را که با نام ماریانا شناخته می‌شود را تحلیل کردند.
کلمات کليدی: آبزی-گاز گلخانه ای -پایتخت
>ساير عناوين سرويس دانش و فناوری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92575