پشت پرده خالی بودن سکوهای استقلال در دربی/ قهر طرفداران یا اشتباه سازمان لیگ
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲
Share/Save/Bookmark
 
کمتر کسی تصور می کرد با توجه به حساسیت های دربی 83 سکوی طرفداران استقلال به این شکل خالی بماند به خصوص که منصوریان هم مدام از حمایت طرفداران به عنوان نقطه قوت نام می برد.
 
 
سرویس ورزشی پایتخت؛ یکی از اتفاقات مهم و عجیب دربی ۸۳ خالی ماندن بخشی از ورزشگاه آزادی که محل استقرار هواداران استقلال محسوب می شد، بود. این اتفاق که تقریبا در طول تاریخ بی نظیر به نظر می رسد به سئوال بزرگی تبدیل شد چون انتظار می رفت با صحبت هایی که منصوریان قبل از بازی در خصوص حمایت طرفداران انجام داده بود تمام سکوها پر از جمعیت شود.


نتایج ضعیف استقلال در هفته های ابتدایی و قرار گرفتن در انتهای جدول یکی از موضوعاتی بود که بسیاری آن را دلیل قهر طرفداران استقلال از حضور در دربی و حمایت از تیم محبوب شان مطرح کردند. موضوعی که بلافاصله با واکنش باشگاه استقلال روبرو و آنها پرده از راز دیگری در خصوص غیبت طرفداران برداشتند.


باشگاه استقلال در اطلاعیه ای مدعی شد دلیل استقبال اندک طرفداران از دربی به ادعای عجیب مسئولان سازمان لیگ و طرح پیش فروش بلیت ها برمی گردد جایی که خیلی از مسئولان سازمان لیگ و شخص غلامرضا بهروان در مصاحبه های خود قبل از بازی دیروز اعلام کردند که فقط ۸۰ درصد سکوهای ورزشگاه بلیت فروشی شده و این اتفاق به دستور شورای تامین صورت گرفته است. طبق آماری که مسئولان در رسانه های مختلف ارائه کردند فقط ۶۵ هزار بلیت الکترونیکی به فروش رسیده در شرایطی که ظرفیت ورزشگاه آزادی بعد از صندلی گذاری ۷۸ هزار نفر است. در این میان ۱۳هزار جای خالی به چشم می آید که در همان جایگاه استقلالی ها مشخص است.


پیرو این واکنش هواداران و مسئولان استقلال در پیام هایی که در صفحات مجازی منتشر کرده اند به شدت به سازمان لیگ اعتراض دارند. آنها مدعی اند چون هواداران پرسپولیس زودتر برای تهیه بلیت اقدام کرده اند بلیت هایی که برای جایگاه استقلال بوده را هم خریداری کرده اما بعد از حضور در ورزشگاه بالاجبار در جایگاه هواداران پرسپولیس مستقر شدند. همین مساله باعث شده تا استقلالی هایی که در روزهای منتهی به دربی قصد خریداری بلیت را داشتند تصور کنند بلیت های جایگاه آنها به اتمام رسیده و نمی توانند در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی حاضر شوند.


پیرو این اتفاقات و خالی بودن سکوی طرفداران در دربی 83 معاونت حقوقی باشگاه استقلال در پیامی اعلام کرد که این باشگاه پیگیر ماجراست تا از حق هواداران خود دفاع کند. با این تفاسیر باید  منتظر پاسخ مسئولان فدراسیون فوتبال درباره خالی بودن جایگاه طرفداران استقلال باشیم جایی که پیش فروش اینترنتی بلیت ها بار دیگر جنجال ساز شده و این بار صدای اعتراض استقلالی ها را بلند کرده است.

مرجع : ورزش 3
کلمات کليدی: دربی،استقلال،پرسپولیس
>ساير عناوين سرويس ورزش را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92460