انتخاب شگفت انگیز AFC /ویلیامز استرالیایی داور بازی ایران – ازبکستان
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸
Share/Save/Bookmark
 
در فاصله یک ماه تا بازی حساس با ازبک ها در تاشکند کنفدارسیون فوتبال آسیا داور این جدال مهم را معرفی کرد تا نگرانی ها در اردوی ایران به اوج خود برسد.
 
 
سرویس ورزشی پایتخت؛ بنجامین ویلیامز برای ایرانی ها یک چهره آشنا و در عین حال منفور محسوب می شود. داور استرالیایی که در جام ملت های آسیا با قضاوت پرحرف و حدیث خود باعث شد تا در یک چهارم نهایی ایران بیش از 75 دقیقه برابر عراق 10 نفره به میدان برود و با اخراج بی مورد مهرداد پولادی جنجال های زیادی به راه انداخت.


بعد از آن بازی اعتراضات بسیار زیادی از جانب ایرانی ها و کارلوس کی روش به این داور استرالیایی صورت گرفت و در این بین حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا در یکی از بازی های لیگ قهرمانان آسیا2016 این داور را از آمدن به تهران منع کرد اما حالا با گذشت نزدیک به یک سال و اندی از آن اتفاقات تلخ شهر کانبرا بار دیگر این داور استرالیایی را برای قضاوت یکی از جدال های حساس ایران در مقدماتی جام جهانی انتخاب کرده است.


ایران بعد از کسب 4 امتیاز از دو بازی ابتدایی برابر قطر و چین حالا باید در روز سوم رقابت ها راهی تاشکند شود تا برابر ازبکستان صدرجدولی به میدان برود، جدالی که قضاوتش براساس تصمیم afc برعهده داور پرحاشیه استرالیایی خواهد بود. کارلوس کی روش که خاطره شیرینی از این داور ندارد به محض ورود به تهران نسبت به این انتخاب کنفدراسیون فوتبال آسیا انتقاد کرد و باز هم از دغدغه هایش نسبت به قضاوت داوران آسیایی صحبت کرد.


با توجه به این که ایران خاطره چندان خوشی از قضاوت بنجامین ویلیامز ندارد انتقادات کی روش نسبت به انتخاب اخیر کنفدارسیون فوتبال آسیا بی جهت هم نیست و جا دارد فدراسیون فوتبال ایران با پیگیری مسائل داوری های چند بازی اخیر تلاش کند بلکه تصمیم afc را در خصوص داور بازی ایران – ازبکستان تغییر دهد.

مرجع : ورزش سه
کلمات کليدی: تیم ملی ،پایتخت ، کی روش،ایران،قطر،چین،کره جنوبی
>ساير عناوين سرويس ورزش را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 92220