گفت‌وگوی پایتخت با مسافران مترو:
از رانندگی بهتر است/ گاهی افسرده می‌شوم/ از خیابان‌های تهران بهتر است
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
 
 
مشکلات و محسنات متروی تهران از نگاه مردم
متروی تهران هر روز بخش عظیمی از سفرهای درون شهری مردم تهران را عهده‌دار است. بخش زیادی از مردم تهران هر روز از مترو استفاده می‌کنند و سایرین نیز خواه ناخواه بارها گذرشان به مترو افتاده است.
از این رو خبرنگار
پایتخت در گفت‌وگویی با مسافران متروی تهران، نظر آنان را نسبت به مشکلات و محسنات این روش حمل و نقل عمومی جویا شد.
خبرنگار ما می‌نویسد: در ایستگاه گلبرگ وارد مترو شدم و موفق شدم در زمان انتظار برای رسیدن یکی از قطارهای خط صادقیه_فرهنگسرا با یک مردی حدودا 50ساله گفت‌وگو کنم.
از او پرسیدم: با متروی تهران راحت هستید؟
گفت: به رانندگی در خیابان ترجیح می‌دهم، هرچه باشد اینجا ترافیک نیست، دعوا و اعصاب خردی نیست. خلافی سنگین نیست. باور نمیکنی برای یک سال خودروی من یک میلیون ششصد هزار تومان خلافی بریده‌اند. آخر برای من که یک ماشین کهنه داشتم خیلی سنگین بود. کاش در جریمه‌های رانندگی به سطح درآمد و خودرو افراد هم توجه می‌شد.
پرسیدم به نظرتان مشکلات مترو چیست؟
گفت: مشکل اصلی همین شلوغی است، گاهی وقت‌ها آدم دارد خفه می‌شود، وقتی قطار یکبار تاخیر می‌کند، دیگر انقدر جمعیت جمع می‌شود که وضعیت داخل آن وحشتناک خواهد بود. اینطور مواقع سوار نمی‌شوم، گاهی دو قطار آمده و من به خاطر شلوغی سوار نشده‌ام، بدجوری نفسم می‌گیرد.

داخل واگن قطار به سراغ یک جوان رفتم. به نظر حدود 20 ساله می‌رسید و مد روز، از همین جوان‌های دهه هفتادی معروف، پرسیدم به نظرت اوضاع مترو چطور است؟
پرسید: خبرنگاری؟
گفتم: بله
گفت: اوضاع را که خودت می‌بینی کنسرو آدم است. چه بگویم؟ خیلی شلوغ است آدم گاهی حس می‌کند دارد به او توهین می‌شود. واقعیتش هر وقت سوار می‌شوم افسرده می‌شوم البته چاره ای هم نیست. کافیست داخل یک تاکسی بنشینی تا مجبور شوی برای 10دقیقه 2000تومان پرداخت کنی. برای کسی مثل من که اغشار بدون درآمد (با خنده می‌گوید) هستیم خب دوهزارتومان هم پول است. نمی‌توانم برای هر رفت و آمد 5هزار تومان پرداخت کنم.


در ایستگاه متروی تجریش با یک خانم جوان روبرو شدم و به او گفتم خبرنگار هستم، می‌خواهم در مورد وضعیت مترو سوال کنم.
گفت: من مترو سوار نیستم، از شهرستان آمده‌ام، یکی دو روزی میهمان تهران هستم.
گفتم عیب ندارد همین حالا که مترو سواری کرده‌اید. نظرتان چیست؟
گفت: واقعیت‌اش برای ما غیرتهرانی‌ها خیلی خوب است. تهران شهر و بزرگ و درهمی است. در مترو آدم گیج نمی‌شود، زود می‌رسد، ترافیک عجیب تهران را تحمل نمی‌کند. شلوغی هم در واگن‌های مخصوص خانم‌ها خیلی کمتر است. من راضی هستم و متروی تهران را به خیابان‌های آن واقعا ترجیح می‌دهم. کاش در شهرستان‌ها هم فکری برای مترو می‌شد. شلوغی و ترافیک مختص تهران نیست.

 
کلمات کليدی: مشکلات متروی تهران ، زنان در متروی تهران ، شلوغی متروی تهران ، بودجه متروی تهران ، ازدحام جمعیت و دستفروشی
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 91957