رییس سابق انجمن اقتصاد کشاورزی امریکا اعلام کرد
ایران در مسیر رهبری علوم زراعت در منطقه
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰
Share/Save/Bookmark
 
میهمان افتخاری دومین کنگره بین المللی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران گفت: ایران می تواند رهبری علوم زراعت در منطقه را بدست بگیرد.
 
 

سرویس اقتصادی پایتخت؛ پرفسور پرپینستراپ اندرسن در حاشیه مراسم اختتامیه دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران گفت:به محض رسیدن به ایران از موسسات تحقیقاتی کشاورزی و زراعت بازدید داشتم و تحت تاثیر کیفیت علمی این مناطق قرار گرفتم.

وی اضافه کرد: بسیاری از کشورها به دستاوردهای این موسسات تحقیقاتی نیاز دارند و کنکره امروز می تواند کشورهای جهان را از قدرت علمی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران آگاه کند.

وی که برنده جایزه جهانی غذا است، ادامه داد: برگزاری چنین محفل‌هایی موجب تبادل اندیشه ها و آخرین اطلاعات روز دنیا شود و به ارتقای سطح علمی محققان محصولات کشاورزی نیز کمک شایانی می کند.

پرپینستراپ اندرسن با بیان اینکه انتظار دارم در کنگره‌های بعدی از افراد نخبه بیشتری در کنگره علوم زراعت ایران دعوت شوند، خاطر نشان کرد: بهره مندی از فناوری های روز دنیا در تحقیقات کشاورزی ضروری است و در نهایت منجر به بهره وری صحیح از نهاده ها و منابع چون منابع آب می شود.

رییس سابق انجمن اقتصاد کشاورزی امریکا با اشاره به اینکه اقلیم عاملی مستقیم وتاثیرگذار در تولید محصولات کشاورزی است، تصریح کرد: برای مقابله با مشکلات اقلیمی استفاده از فناوریها در حوزه مهندسی ژنتیک پیشنهاد می شود  و در حال حاضر مهندسی ژنتیک به توسعه کشاورزی و زراعت در بسیاری از کشورها کمک کرده است.

وی افزود:ایران می تواند رهبری کنگره‌های بین المللی را در حوزه کشاورزی در منطقه به دست بگیرد و با ارائه اطلاعات درست به مردم منطقه از جهت گیری های خاص که برخی سودجویان سعی در انتقال افکار منفی به عموم را دارند،جلوگیری کند.

وی بابیان اینکه همواره در دنیا نگران دو چیز هستم و آنها بچه‌ها و سلامتی و تغدیه هستند، گفت:عدم مدیریت صحیح در منابع و رفتار نادرست با محیط زیست صدمات جبران ناپذیری به کودکان و سلامتی مردم می زند.

پرفسور پرپینستراپ اندرسن افزود: اگر می خواهیم در تغییرات اقلیمی با مشکلات مواجه نشویم از هم اکنون باید برای استفاده بهینه از منابع آب تلاش کنیم.

وی ادامه داد: باید برای داشتن رژیم غذایی سودمند برای کودکان از تمام اشکال علوم بهره بگیریم و اگر غافل شویم نسل آینده در رنج و عذابی که خواهندبود، ما را سرزنش خواهند کرد.

میهمان افتخاری دومین کنکره بین المللی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران ادامه داد:نباید اجازه داده شود تا افکار مسموم نسل جدید را به راه نادرست هدایت کنند و افرادی که اطلاعات غلط از اصلاح نباتات به مردم می دهند، بی مسئولیت هستند.

وی تاکید کرد:ایران پتانسیل تحقیقات کشاورزی در رده های بالاتر را دارد و با بهره مندی از محققین می تواند رهبری منطقه را در علوم زراعت و اصلاح نباتات به دست بگیرد.

کلمات کليدی: علوم زراعت
>ساير عناوين سرويس اقتصاد را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 91728