از سرگیری پروازهای بریتیش ایرویز به تهران
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
Share/Save/Bookmark
 
پرواز مستقیم رفت و بازگشت هواپیمایی بریتانیا به ایران شش روز در هفته از فرودگاه هیثرو لندن به مقصد فرودگاه امام خمینی در تهران انجام می‌گیرد.
 
به گزارش سرویس اقتصادی پایتخت، سفر از لندن به تهران و بلعکس امکان پذیر شد.پایگاه خبررسانی بریتیش ایرویز با اعلام انجام هفته‌ای شش پرواز به ایران، به توصیف شهر تهران پرداخته و آن را یکی از بزرگترین شهرهای خاورمیانه، با "مردمی با محبت" توصیف کرده و شرحی کوتاه از شرایط این شهر داده است. در اطلاعیه بریتیش ایرویز آمده است که تهران با داشتن جمعیتی جوان، به تدریج به مرکزی برای برخورداری از هنرهای معاصر تبدیل می‌شود و شاهد تحولاتی در صحنه اجتماعی است.

این اطلاعیه، می‌افزاید ایران کشوری زیبابا مردمی"میهمان دوست، برخوردار از فرهنگی باستانی و میراثی غنی" است. وبسایت بریتیش ایرویز همچنین صفحه‌ای را به "پرواز و تعطیلات در ایران" اختصاص داده و در آن، به شرح جاذبه‌های گردشگری این کشور پرداخته است. 

پرواز شرکت هواپیمایی بریتانیا به ایران در سال ۱۹۴۶ میلادی و زمانی آغاز شد که این شرکت تحت عنوان "بی اُ ای سی - بنگاه خطوط هوایی ماوراء بحار بریتانیا " فعالیت داشت. تا چند دهه بعد، ایران خود دارای خطوط هوایی ایرانی نبود و سفر هوایی به این کشور توسط شرکت‌های خارجی انجام می‌شد.
 
بازگشت بریتیش ایرویز با مقدمه تمجید از ایران و ایرانی!

بریتیش ایرویز تنها شرکت خارجی نیست که در پی لغو تحریم‌های هسته‌ای پرواز به تهران را از سر می‌گیرد.در ماه آوریل سال جاری، شرکت هواپیمایی فرانسوی ایرفرانس نیز پس از یک وقفه هشت ساله، پروازهای خود به تهران را آغاز کرد.
 
در نخستین پرواز مستقیم بریتیش ایرویز به ایران ظرف حدود چهار سال گذشته، یک فروند هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ متعلق به این شرکت روز پنجشنبه، ۱۱ شهریور (۱ سپتامبر) در ساعت ۹ شامگاه به وقت محلی لندن را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

پرواز مستقیم رفت و بازگشت هواپیمایی بریتانیا به ایران شش روز در هفته از فرودگاه هیثرو لندن به مقصد فرودگاه امام خمینی در تهران انجام می‌گیرد.
 
 تا اکتبر سال ٢٠١٢، شرکت هواپیمایی بریتانیایی میدلند ایرویز پروازهایی به مقصد تهران داشت اما در آن سال، این شرکت به مالکیت شرکت بریتیش ایرویز درآمد و این پروازها متوقف شد.
مرجع : پارسینه
کلمات کليدی: پروازهای بریتیش ایرویز به تهران
>ساير عناوين سرويس اقتصاد را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 91647