کیانوش‌راد: دولت با مماشات وضعیت کشور را بهبود بخشیده است
 
تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶
Share/Save/Bookmark
 
یک عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی تصریح کرد: دولت با سکوت و صبوری و مماشات وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور را بهبود بخشید و عملکرد مناسبی از خود طی این سال‌ها نشان داده است.
 
 
کیانوش راد در مورد دولت روحانی اظهار نظر کرد
پایتخت، محمود کیانوش راد در ارتباط با مهمترین اولویت دولت در آخرین سال از عمر خود اظهار کرد: دولت در ماه‌های باقی‌مانده از نظر سیاسی برگزاری  قانونمند انتخابات شوراهای شهر و روستا و نیز انتخابات ریاست‌جمهوری در دور آینده را در برنامه‌ریزی‌های خود دارد. عمل به قانون و نظارت جدی بر دستگاه‌های اجرایی برای عدم ورود به جانب‌داری‌های انتخاباتی مساله مهمی است که دولت باید متکلف آن باشد.
وی ادامه داد: در همین جا باید تذکر داد که استانداران و مسوولان اجرایی، مسوولین ستادهای انتخاباتی آقای روحانی  نیستند. عمل به وظیفه قانونی که بی‌طرفی در انتخابات یکی از آنها است باید مدنظر این دوستان باشد. برگزاری انتخابات شوراهای شهرو روستا  هم می‌تواند تاثیر زیادی بر جامعه مدنی در ایران داشته باشد.
این فعال سیاسی با اشاره به ضرورت توجه به سیاست خارجی نیز گفت: به عقیده من دولت باید به فکر تنظیم و بهبود روابط با کشورهای همسایه خصوصاً عربستان سعودی باشد. متاسفانه رفتارهایی خارج از عرف دیپلماتیک و برخلاف سیاست ایران توسط گروه‌های فشار و دلواپس انجام پذیرفت و روابط ما را با عربستان دچار مخاطرات جدی نمود.
وی افزود: هنگامی که دولت در حل پرونده هسته‌ای ایران و توافق برجام به نقطه‌های روشنی برای بهبود روابط خارجی ایران فکر می‌کرد، عده‌ای به بهانه دلواپسی با حمله به سفارت عربستان شرایط ناگواری را ایجاد کردند که الان دولت مجبور است تمام تلاش خود را در دوران باقی مانده از عمرش برای حل مشکلات و بهبود روابط با کشورهای همسایه معطوف کند.
کیانوش راد یکی دیگر از اولویت‌های دولت را توجه به مسائل اقتصادی دانست و گفت: دولت توانسته از نظر اقتصادی گام‌های قابل قبول و ارزشمندی بردارد. دولت علاوه بر توقف روند نامطلوب اقتصادی دولت‌های قبل توانست به تثبیت شرایط و قابل پیش‌بینی شدن اقتصاد و همچنین افزایش رشد اقتصادی از شاخص‌های منفی به مثبت کمک کند. با تمام این توفیقات اما دولت هنوز نیازمند است که  با فراهم نمودن تسهیلات بخش خصوصی و نیز کاهش برخی موانع تولید، اصلاح سیستم بانکی و قوانین گمرکی شرایطی را فراهم آورد که بتواند نرخ تورم را به صورت واقعی کنترل و باعث ایجاد تحرک اقتصادی در بخش‌های خصوصی شود.
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: دولت تاکنون اقدامات مفیدی انجام داده است و به عقیده من هفته دولت هفته‌ای برای تعریف از دولت نیست بلکه باید با نگاه نقادانه و منصفانه به عملکرد دولت نگاه کرد.به نظر من عملکرد دولت قابل دفاع است و حتی اصولگرایان منصف نیز می‌دانند که علی‌رغم بی‌نظمی‌ها، فساد اداری و فساد اقتصادی در دوره حاکمیت اصولگرایان دولت روحانی توانسته است با بردباری و خویشتن‌داری و سکوت و مماشات در مقابل برخی حرکت‌های تند و افراطی وضعیت کشور را با ثبات و  امیدوارکننده ساازد.
کلمات کليدی: دولت روحانی ، انتخابات 96 ، دلواپسان ، تندرو ها ، انتخابات ریاست جمهوری ، اعتدال و تدبیر و امید ، تدبیر دولت چه بود
>ساير عناوين سرويس سیاست را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 90841