با مصوبه مجلس، وضعیت استخدامی کارکنان شهرداری ساماندهی شد
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
Share/Save/Bookmark
 
 
پایتخت، مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اعلام وصول لایحه استخدامی شهرداری‌ها در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب این لایحه در مجلس و ابلاغ و لازم الاجراشدن قانون و ایجاد شفافیت در قوانین و مقررات حوزه اداری و استخدامی شهرداریها؛ امکان ساماندهی وضعیت استخدامی شهرداران و کارکنان شهرداری ها فراهم خواهد شد.
محمد حسن آبادی با بیان مطلب فوق در زمینه مقررات اداری و استخدامی شهرداری ها، گفت: در این خصوص از سال 1334 تاکنون ، قوانینی به تصویب مراجعی رسیده که در طول زمان ناسخ و منسوخ شده بطوری که اکنون ما را با یک عدم شفافیت در قوانین و مقررات شهرداری ها روبرو کرده است .
وی افزود: ما برای اینکه شفافیتی در قوانین اداری و استخدامی شهرداری ها ایجاد و از این طریق با تهیه آیین نامه و تصویب آن در هیات وزیران بتوانیم بیش از 200 هزار کارمندان شهرداری را ساماندهی نمائیم، لایحه ای را تنظیم نمودیم که به تصویب هیات وزیران رسیده و در17 مرداد 1395 طی نامه ای با امضا ریاست جمهوری به ریاست مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.
مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری و  فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود: در این لایحه تاکید شده است که آیین نامه اداری استخدامی شهرداری با رعایت سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و با در نظر گرفتن تفاوت های موجود بین شهرداری های مختلف ظرف مدت حداکثر 6 ماه توسط وزارت کشور با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق و شورای عالی استان ها تنظیم و به تصویب هیات وزیران می رسد .
حسن آبادی گفت: در این لایحه پیش بینی شده است که بار مالی ناشی از اجرای این آیین نامه نیز از محل در آمدهای قانونی شهرداری ها تامین خواهد شد .
وی افزود: همچنین پیش بینی شده است که تمام قوانین و مقررات ناسخ و منسوخ بیش از 60 سال پیش تاکنون برای ایجاد شفافیت در قانون گذاری لغو و تنها مرجع و چهارچوب پاسخگوی نیازهای اداری و استخدامی شهرداری ها آیین نامه ای خواهد بود که پس از تصویب این ماده واحده در مجلس شورای اسلامی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید .
حسن آبادی در خاتمه گفت: پیش بینی ما این است که با تصویب این ماده واحده و آیین نامه آن تا پایان سال جاری شاهد ساماندهی بیش از 200 هزار نفر نیروی انسانی شاغل در شهرداری ها و تبدیل وضعیت استخدامی آنها و شکل گیری یک نظام صحیح مبتنی بر شایستگی در شهرداری ها باشیم.
کلمات کليدی: استخدام شهرداری ، مصوبه مجلس ، کارکنان شهرداری ها
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 90782