۱
حداکثر حقوق کارکنان و مدیران شهرداری چقدر است؟
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: حداکثر حقوق، دستمزد و دریافتی کارکنان شهرداری ، مدیران و شهرداران در سال ۹۵ به طور متوسط در ماه ، ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شده است .
 
به گزارش سرویس شهری پایتخت، محمد حسن آبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره سقف حقوق و دستمزد دریافتی کارکنان دولت افزود: شورای حقوق و دستمزد مصوبه ای داشت که در واقع کارکنان شهرداری ها نیز مشمول آن هستند .
 
وی گفت: بر اساس این مصوبه حداکثر حقوق و دستمزد دریافتی کارکنان شهرداری، مدیران و شهرداران به طور متوسط در سال ۹۵ در هر ماه ، ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود .

حسن آبادی ادامه داد : بنابراین به استثنا عیدی ، حق ماموریت روزانه و حق التدریس کارکنانی که خارج از وقت اداری به تدریس می پردازند، هیچ یک از کارکنان شهرداری ها، بالغ بر ۱۲میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ماه اجازه دریافت را نخواهند داشت .

وی گفت : در این ابلاغیه معاون عمرانی وزیر کشور آمده است که شهرداران و ذی حسابان شهرداری ها موظف اند در این امر نظارت کنند تا از هرگونه پرداخت خارج از سقف در این بخشنامه جلوگیری شود .

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درباره مقررات اداری و استخدامی نیز افزود : در این خصوص از سال ۱۳۳۴ تاکنون ، قوانینی به تصویب مراجعی رسیده که در طول زمان ناسخ و منسوخ شده بطوری که اکنون ما را با یک عدم شفافیت در قوانین و مقررات شهرداری ها روبرو کرده است .

وی گفت : ما برای اینکه شفافیتی در قوانین اداری و استخدامی شهرداری ها ایجاد و از این طریق بتوانیم با تهیه آیین نامه و تصویب آن در هیات وزیران وضعیت بیش از ۳۰۰ هزار کارمندان شهرداری را فراهم کنیم ، لایحه ای را وزارت کشور تنظیم کرده که به تصویب هیات وزیران رسیده است و در ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ طی یک نامه ای با امضا ریاست جمهوری به ریاست مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است .

حسن آبادی افزود : در این لایحه تاکید شده است که آیین نامه اداری استخدامی شهرداری با رعایت سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و با در نظر گرفتن تفاوت های موجود بین شهرداری های مختلف ظرف مدت حداکثر ۶ ماه توسط وزارت کشور و با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور سابق و شورای عالی استان ها تنظیم و به تصویب هیات وزیران می رسد .

وی گفت : در این آیین نامه پیش بینی شده است که بار مالی ناشی از اجرای این آیین نامه نیز از محل در آمدهای قانونی شهرداری ها تامین خواهد شد .

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود: همچنین پیش بینی شده است که تمام قوانین و مقررات ناسخ و منسوخ بیش از ۶۰ سال پیش تاکنون برای ایجاد شفافیت در قانون گذاری لغو خواهد شد و تنها مرجع و چهارچوب پاسخگوی نیازهای اداری و استخدامی شهرداری ها آیین نامه ای خواهد بود که پس از تصویب این ماده واحده در مجلس شورای اسلامی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید .

وی گفت : پیش بینی ما این است که با تصویب این ماده واحده و آیین نامه تا پایان امسال ما در ابتدای سال ۱۳۹۶شاهد ساماندهی بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیروی انسانی در شهرداری ها و تبدیل وضعیت استخدامی آنها و شکل گیری یک نظام صحیح مبتنی بر شایستگی در شهرداری ها باشیم .
کلمات کليدی: حقوق کارکنان و مدیران شهرداری
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 90480


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۰:۴۱:۳۹
بگویید شهر داری با کجاها قرار داد نداره از بهترین رستورانها تا بهترین باشگاهها که بصورت رایگان در اختیار همکارانش هست در صورتیکه این پولها حق مردم است و همه باید استفاده کنند (7534)