۱
اکرمی در گفت‌وگو با پایتخت:
اصولگرایان آنقدر از اشتباهات احمدی‌نژاد حمایت کردند که امروز هیچ چهره محبوبی برای کاندیداتوری ندارند
بخش دوم
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
آقای احمدی نژاد مگر این شما نبودید که در میدان ولیعصر مردم را خس و خاشاک معرفی کردید! حالا چطور می‌آیید و می‌گویید که هرکاری که دولت می کند باید مردم نظر بدهند، خب معلوم است که صداقتی در حرف شما نیست.
 
 
کاظم اکرمی در گفت و گو با پایتخت: اصولگرایان همه چیزشان را پای احمدی‌نژاد گذاشتند
اگر معیار صلاحیت شفاف شود، احمدی‌نژاد فاقد صلاحیت خواهد بود
سیدکاظم اکرمی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری و حضور احتمالی احمدی نژاد گفت: ببینید آقای احمدی نژاد ضمن اینکه نباید از حقیقت دور شد، یک کارهایی برای کشور کرده است اما در عین حال بنده بارها گفتم و نوشتم که اگر صلاحیت‌های رئیس جمهوری تعریف می‌شد و تعریف بشود که یک فردی وقتی رئیس جمهور کشور اسلامی هست چه ویژگی‌ها و شایستگی هایی باید داشته باشد، اگر این موضوع درست تعریف بشود، خب آقای احمدی نژاد در این موقعیت قرار نمی‌گیرد. شاید ایشان بتواند یک استاد نمونه‌ای باشد یا در حوزه‌های دیگر بتواند فعالیتی انجام دهد اما اگر صلاحیت رئیس جمهور به صورت مشخص تعریف می‌شد رئیس جمهور باید کسی می‌بود که حداقل یک دور تفسیر المیزان را خوانده باشد و تاحدودی بر قرآن مسلط باشد و مبانی فرهنگ اسلامی را بداند. کتاب های شهید مطهری را خوانده باشد. نوشته های مرحوم علامه طباطبایی را تا حدودی خوانده باشد. رئیس جمهور یک کشور اسلامی باید مبانی اسلامی خود را بداند به علاوه اینکه رئیس جمهور کسی باید باشد که از جهات اخلاقی کاملا سلامت اخلاقی داشته باشد، یعنی باند بازی نکند. باید تمام تلاشش این باشد که افراد صاحب نظر و با صلابت را انتخاب کند و خیلی از ویژگی های دیگر که متاسفانه اینها در قانون اساسی ما تعریف نشده، اینها اگر تعریف می‌شد که الان این وظیفه به عهده تشخیص مصلحت نظام است، رئیس جمهور باید هم تراز یک کشور اسلامی باشد، باید این ویژگی ها را داشته باشد پس در نتیجه آقای احمدی نژاد و امثال او نمی توانستند رئیس جمهور بشوند چراکه اصلا صلاحیت یک رئیس جمهور کشور اسلامی را نداشتند.

اگر احمدی‌نژاد به قصد خدمت می‌آید، دیگر کافیست
وزیر سابق آموزش و پرورش در ادامه به خبرنگار
پایتخت گفت: به لحاظ اخلاقی و به لحاظ رفیق بازی، بنده از یکی نقل می کنم که اتفاقا با آقای احمدی نژاد مدتی کار کرده بود. ایشان می‌گفت که آقای احمدی نژاد به همه گفت کسانی که قبلا در وزارت خانه بودند باید بروند! و گفت کسانی که من معرفی می کنم باید بیایند، وقتی کسی این‌طور برخورد می‌کند با نیرو که همه باید بروند آن هم بدون بررسی، از این دست کارها بود که ایشان انجام می‌داد و در شان رئیس‌جمهور یک مملکت نبود. کارهایی از این دست بود که باعث شد مملکت به این حال و روز بیافتد. قطعا شورای نگهبان اگر بخواهد به صورت دقیق این فرد را بررسی کند او را نمی تواند تایید کند. ایشان ۸ سال به قول خودشان خدمت کردند، اگر خدمت خدایی کرده باشد پس کارنامه‌اش پر است، احتیاج به دوباره آمدن ندارد. اگر نه خدمتش قدرت و اسم و رسم این‌ها بوده باشه به این‌ها هم که رسیده ایشان بازهم لزومی ندارد که بیاید ولی اگر نیت دیگری داشته باشد که بنده از آن مطلع نیستم که به نظر می‌رسد همین موضوع باشد باید دید که در آینده چه خواهد شد.

احمدی‌نژاد صداقتی ندارد
وی گفت: البته ما در پرونده آقای احمدی نژاد صداقتی نمی بینیم، هفته پیش هم بنده در روزنامه اعتماد نوشتم که آقای احمدی نژاد شما اعلام کردید که مردم باید در همه عرصه ها نظر دهند. آقای احمدی نژاد مگر این شما نبودید که در میدان ولیعصر مردم را خس و خاشاک معرفی کردید! حالا چطور می‌آیید و می‌گویید که هرکاری که دولت می کند باید مردم نظر بدهند، خب معلوم است که صداقتی در حرف شما نیست. اگر بود عمل و رفتار شما با هم یکی بود نه اینکه فقط شعار بدهیم. تو میلیون ها نفر از این مردم را خس و خاشاک نامیدی حالا امروز با چه رویی می‌آیی و این حرف را میزنی؟ اگر این اطلاعات را مردم داشته باشند و خبرنگارها و روزنامه نگاران روشن اندیشی کنند آنوقت مردم خواهند فهمید که چقدر از حرف های این آقا شعار است.

اصولگرایان چهره ملی ندارند
کاظمی گفت: ایشان تحریم ها را بی اثر می دانست، قطعنامه ها را کاغذ پاره می‌دانست. همین رفتارها باعث شد تا همه جهان با ما بد باشند. قضیه هولوکاست را مردم هنوز فراموش نکرده اند. اینها را که کنار هم بگذاریم می‌فهمیم که با چه پدیده ای مواجه بودیم. حمایت بی حد و اندازه اصولگرایان که جایگاهی هم در قشر دانشگاهی و بازاریان و غیره ندارند باعث شد تا احمدی نژاد از یک پشتوانه بی حد و مرزی برخوردار باشد. حالا همین افراد به آقای روحانی نقد می کنند، در ۸ سال اخیر کجا بودید؟ این آقایان آنقدر حمایت‌های یک طرفه کردند که نزد همه افراد اهل تفکر و اندیشه جایگاهی ندارند و همین موضوع باعث شده که هیچ کاندیدی که وجه ملی داشته باشد ندارند، اصولگرایان فاقد یک چهره شاخص و ملی برای ریاست جمهوری سال های آینده هستند، آقای احمدی نژاد هم با این سوابقی که دارد نمی‌تواند کاری بکند.
بخش اول مصاحبه با سیدکاظم اکرمی
کلمات کليدی: انتخابات 96، نامزدی احمدی‌نژاد ، اصولگرایان ، اصلاح‌طلبان
>ساير عناوين سرويس سیاست را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 90293


 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۰۴:۰۶:۱۳
چقدر شما دولت راستگویان دروغ میگویید؟فیلمش هست که میگه قهرمان ایران این 40 میلیون نفرند،حالا 4 تا خس و خاشاک ...،پس دروغ نگید،ضمنا حتی اگر فرض رو بگیریم که منظورش تمام طرفداران میرحسین بوده اون موقه اونا یک چهارم یک چهارم مردم بودند نه همه مردم که شما میگید مردم رو خس و خاشاک پنداشتند؟ (7524)