گزارشی از سرویس شهری پایتخت؛
نگرانی حافظی از بافت فرسوده منطقه ۹ تهران
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین به بافت فرسوده این منطقه اشاره کرد و گفت: متاسفانه بخش اعظمی از مناطق مسکونی این منطقه، بافت فرسوده هستند از این رو لازم است تسهیلات لازم برای نوسازی اختصاص یابد.
 
 
به گزارش سایت خبری تحلیلی پایتخت٬ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هنوز واگذاری پادگان برای اجرای منویات رهبری به طور کامل انجام نشده است، تاکید کرد: نگرانی برای تغییر کاربری زمین های پادگان جی برای مصارف اقتصادی و تجاری وجود دارد.

رحمت اله حافظی پس از بازدید میدانی از منطقه 9 شهرداری تهران، با اشاره به اینکه هنوز پادگان جی تخلیه نشده است، تاکید کرد: باید پیگیری لازم برای تخلیه این پادگان صورت گیرد. همچنین برخلاف منویات رهبری، بخش هایی از این پادگان برای مصارف اقتصادی و تجاری دیده شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین به بافت فرسوده این منطقه اشاره کرد و گفت: متاسفانه بخش اعظمی از مناطق مسکونی این منطقه، بافت فرسوده هستند از این رو لازم است تسهیلات لازم برای نوسازی اختصاص یابد.

حافظی با اشاره به معضل فاضلاب در برخی از محلات منطقه، گفت: بزودی جلسه ای مشترک با شرکت آب و فاضلاب شهر تهران برای حل مشکلات فاضلاب منطقه برگزار خواهد شد. امیدواریم با چاره اندیشی، بوی بدی که به واسطه فاضلاب در محلات به مشام می رسد، مرتفع شود.

وی پس از بازدید از پایگاه یکم شکاری گفت: 190هکتار از زمین های این پایگاه برای تامین فضای سبز منطقه به شهرداری واگذار شده است و آزادسازی 40 هکتار زمین دیگر در دست اجرا است. در این پایگاه پیست دوچرخه سواری برای ساکنان منطقه ایجاد شده است.

حافظی با اشاره به مشکل پسماند در پایگاه یکم شکاری تاکید کرد: مقرر شد برای حل مشکلات پسماند این پایگاه، جلسه ای طی دو هفته آینده با حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رئیس سازمان پسماند، فرمانده پایگاه  و رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران برگزار شود تا معضل پسماند در این  پایگاه حل و فصل شود.

وی با اشاره به کمبود سرانه فضای سبز در این منطقه، تصریح کرد: در محلات منطقه 9 شهرداری تهران، کمبود فضای فرهنگی، ورزشی و اجتماعی وجود دارد و درخواست شهروندان این است که با وجود زمین های بلااستفاده در محلات، این کمبودها تامین شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین گفت: شهرداری منطقه می بایست زمین های موجود در محلات منطقه از جمله، یک هکتار زمین در محدوده 21 متری جی و خیابان بختیاری را تملک  و به فضای سبز تبدیل کند. همچنین با توجه به کمبود پارکینگ، پارکینگ های طبقاتی در محلات ایجاد شود.

 
کلمات کليدی: حافظی ٬ شورای شهر ٬ منطقه ۹ ٬ تهران ٬ بافت فرسوده
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 90138