پایتخت بررسی می کند؛
مشکل برگزاری کنسرت ها چالش جدید وزارت ارشاد
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
سوال اینجاست که در کدام اظهار نظری مقام معظم رهبری برگزاری کنسرت با مجوزهای قانونی را منع و زشت و حرام اعلام کرده اند؟! پس چرا ائمه جمعه با چنین اظهار نظری خود را در مقابل قانون اساسی و دولت قرار می‌دهند؟
 
 
امام جمعه شهر مشهد مقدس حدود یک هفته پیش در پی اظهار نظر تندی که خطاب به دولت و وزیر ارشاد بود بیان کرد؛ که اگر کنسرت می خواهید مشهدی نباشید بروید در جای دیگر کنسرت برگزار کنید، مشهد جای اجرای کنسرت ها نیست! این اظهار نظرات واکنش‌های متعددی را از سوی مسئولین و مردم داشت. در نهایت با اینکه اجرای کنسرت‌ها هیچ گونه منع قانونی وجود نداشت و همه خواننده‌ها با مجوز وزارت ارشاد کنسرت‌های خود را برگزار می کردند اما وزیر ارشاد طی اظهار نظر خود با قانونی خواندن برگزاری کنسرت ها در سراسر کشورها گفت؛ ما به نظر ایشان احترام گذاشته و با اینکه این کنسرت‌ها مشکل خاصی نداشت اما از ادامه اجرای آنها در این شهر صرف نظر کردیم! این موضع وزیر باعث شد تا به قول آقای مطهری نائب رئیس مجلس دهم؛‌ کلید فدرالی شدن شهرها توسط ائمه جمعه زده شود. وی ضمن انتقاد از این برخورد گفت؛ درباره اجرای کنسرت‌ها در استان‌های مختلف نباید تفاوت قائل شد، زیرا کشور که حکومت فدرالی نیست و اینگونه نیست که بگوییم خراسان رضوی دارای خودمختاری است و قوانین خاصی بر آنجا حکومت می‌کند.

استان ها و ائمه جمعه

به گزارش سرویس سیاسی
پایتخت، احترام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث شد تا در کمتر از یک هفته بسیاری از ائمه جمعه شهرهای زیارتی و سیاحتی طی اظهار نظرهای متفاوت با برگزاری کنسرت در شهرهای خود مخالفت کنند، امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان شیراز طی تازه ترین اظهار نظر خود گفته اند: اگر برگزاری کنسرت حلال و بی‌ضرر است چرا خدمت امام رضا برگزار نمی‌کنید؟ اگر حرام است و ضرر دارد برای مسلمانان درجاهای دیگر هم حرام است و رعایت آن‌ها را داشته باشید. البته فقط امام جمعه شیراز به این موضع گیری نپرداخته اند بلکه در استان های دیگر هم ائمه جمعه به چنین موضع گیری مشابهی پرداخته اند، ضمن احترام به ائمه جمعه تمام استان ها باید در نظر داشت که خطبه نماز جمعه خیمه گاه انقلاب اسلامی است، شایسته نیست که در خیمه گاه انقلاب اسلامی خدایی ناکرده باعث تفرقه افکنی شویم!

باید در نظر داشته باشیم که کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در یک حکومت اسلامی تحت عنوان نظام جمهوری اسلامی ایران که پایه گذار آن امام خمینی(ره) بوده است همگی زیر یک پرچم زندگی می کنیم، این نظام دارای قانون اساسی و سه قوه مجریه و قضاییه و مقننه است که هرکدام بر اساس قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران دارای مسئولیت های قانونی خود هستند. در ضمن ما همیشه دارای یک رهبر فقیه، شجاع و عادل هستیم، در کدام اظهار نظری مقام معظم رهبری برگزاری کنسرت با مجوزهای قانونی را منع و زشت و حرام اعلام کرده اند؟! پس چرا ائمه جمعه با چنین اظهار نظری خود را در مقابل قانون اساسی و دولت قرار می دهند؟ کشور دارای حکومت یک پارچه و منظم است و واقعا شایسته یک کشور اسلامی نیست که ائمه جمعه آن وارد کارهای اجرایی و عامل چندصدایی شدن در کشور شوند. بارها مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید کرده اند که با دولت باید همسو بود و از آن پشتیانی کرد. پس بنا به چه دلیل و منطقی با دولت اینگونه مخالفت می شود؟ آیا این کار برخلاف قانون اساسی و فرمایشات مقام معظم رهبری نیست؟

به نظر می رسد که وزارت فرهنگ و ارشاد با یک مشکل اساسی روبرو است. این چندصدایی که در استان ها شکل گرفته است زنگ خطر جدی برای کشور می باشد. در زیر سایه رهبری نباید چند صدایی وجود داشته باشد، نباید استان ها هرکدام به صورت فدرالی عمل کنند، اینکار خلاف قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی است و بر خلاف فرمایشات رهبری، نباید فراموش کرد که ما همه در یک کشور و با یک قانون زندگی می کنیم، پس این چندصدایی به نفع کشور نخواهد بود.
کلمات کليدی: امام جمعه ٬ نماینده ولی فقیه ٬ وزارت ارشاد ٬ مطهری ٬ جنتی ٬ علم الهدی
>ساير عناوين سرويس سیاست را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 90127