مردی که 19 مدال المپیک دارد اما عضو شورای هیچ شهری نیست
سعید زمانی، سردبیر
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶
Share/Save/Bookmark
 
مایکل فلپس، شناگری امریکایی است که در چند دوره اخیر مسابقات المپیک، بیشتر مدال‌های طلای رشته شنا را از آن خود کرده است.
 
 
مایکل فلپس، مردی که 19 مدال المپیک دارد اما عضو شورای هیچ شهری نیست
صبح امروز، روزنامه سراسری هفت صبح در تیتری خلاقانه نوشت: «نوزدهمین طلای خود را گرفت و هنوز در هیچ شورای شهری عضو نیست»، منظور نگارنده از این تیتر، مایکل فلپس شناگر امریکایی است که در چند دوره اخیر مسابقات المپیک، نوزده مدال طلا را از آن خود کرده است.

به گزارش
پایتخت، مایکل فلپس با قهرمانی آمریکا در شنای چهار در ۱۰۰ متر آزاد المپیک ریودوژانیرو، دوباره در این رقابت ها مدال طلا کسب کرد. این ورزشکار امروز نوزدهمین قهرمانی خود را در بازی‌های المپیک کسب کرد تا جاودانه تر از قبل شود.

در جدول کلی تاریخ بازی های المپیک اکنون مایکل فلپس با کسب ۱۹ مدال طلا می تواند در رده چهلم کشورهای تاریخ المپیک قرار بگیرد. او به تنهایی از مجموع مدال های خیلی از کشورها بالاتر است. استعداد بالای این شناگر و ممارست و تمرین بالای او باعث شده است تا نام مایکل فلپس به عنوان یکی از برترین ورزشکاران تاریخ المپیک یاد شود. این در حالی است که او پنجمین حضور خود را در بازی های المپیک تجربه می کند.

ایران نیز با کسب ۱۵ مدال طلا در ۱۵ دوره حضور در بازی های المپیک در رده ۴۵ جهان قرار گرفته است.

اما مفهوم پنهان در این تیتر به برخی اعضای شورای شهر در کشورمان اشاره می‌کند که به علت محبوبیت ورزشی در جایگاهی اجرایی قرار گرفته‌اند. جایگاهی که نیاز به تخصص تحصیلی و اجرایی خاص خود دارد و کارها صرفا با محبوبیت پیش نمی‌رود، دست‌کم در کشورهای غربی تنها می‌توان به نمونه‌های اندکی از ورزشکاران و هنرمندان محبوب اشاره کرد که از محبوبیت خود برای ورود به مقامی اجرایی استفاده کرده باشند.

چند ماه پیش بود که پایگاه خبری پایتخت در گفت‌وگویی مردمی، پرسید که چرا و با چه هدفی به افراد محبوب اما غیرمتخصص در انتخابات شورای شهر، رای خواهید داد. (
مصاحبه را از اینجا بخوانید)
 
کلمات کليدی: مدیران شهری، ورزشکاران و هنرمندان ، شورای شهر ، مایکل فلپس
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 88884