آخرین خبر از مترو خط ۷ و فرودگاه امام خمینی (ره)
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۹
Share/Save/Bookmark
 
گروه حمل ونقل عمومی: مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران از ورود 20 رام قطار برای خط 7 و فرودگاه امام(ره) تا پایان سال جاری خبرداد.
 
به گزارش پایتخت ،هابیل درویشی در مراسم ورود 43 دستگاه واگن متروی تهران ضمن تقدیر از زحمات و عملکرد تشکری هاشمی معاون اسبق حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: تحولات بزرگ و چشمگیری در توسعه حمل ونقل ریلی پایتخت در زمان ایشان اتفاق افتاد که متاسفانه آنطور که باید و شاید دیده نشده است .

وی با اشاره به ورود 43 دستگاه واگن به حمل ونقل ریلی پایتخت اظهارکرد: با توجه به اینکه دو پروژه مهم بهره برداری از خط 7 و خط مترو فرودگاه حضرت امام (ره) را درسال جاری خواهیم داشت کمبود واگن یکی ازچالش های پیش رو است .

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران تصریح کرد: طی سال جاری و با بهره برداری از خطوط فوق 20 رام قطار دیگر که درحال آماده سازی است به خطوط جدید وارد می شود به طوری که 6 رام به خط فرودگاه امام (ره) و 14 رام برای تجهیز خط 7 متروی تهران درنظر گرفته می شود.

هابیل درویشی در ادامه از اختصاص دو محل جدید برای اورهال واگن های مترو خبرداد و گفت: اتفاق خوب دیگری که در کارخانه واگن سازی افتاده است این است که اکنون واگن های فرودگاه مهرآباد 100درصد بومی سازی شده مورد بهره برداری قرار می گیرد .

وی تصریح کرد: امروز در هیچ جای دنیا در کمتر از 20 تا 36 ماه واگن تحویل داده نمی شود اما در شرکت واگن سازی تهران این مهم محقق شده و سالانه واگن ها به بهره برداری می رسند .

درویشی با تاکید بر اینکه عملکرد کارخانه واگن سازی تهران کشوری است، گفت: رسما اعلام کرده ایم کارخانه واگن سازی تهران آمادگی دارد برای کل کلانشهرها واگن تامین کند که در صورت تحقق این مهم دیگر مشکلات تحریم ها و عدم تهیه ارز برای خرید واگن های خارجی از بین می رود. اکنون هم به یکی از استان ها واگن تحویل داده شده است .

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران با اشاره به مدیریت جدید معاونت حمل و نقل و ترافیک گفت: دو پروژه خط 7 مترو و فرودگاه امام(ره) که در روال عادی 5 سال کار است در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی از بهره برداری خط 6 مترو در واسط سال96 خبرداد و گفت: در سال 84 ، 79 کیلومتر مترو تحویل گرفتیم این در حالی است که خطوط مترو در سال 95 ، به 300 کیلومتر خواهد رسید .

درویشی تصریح کرد: سخاوت ، شجاعت ، زیبایی و منش والا الطاف خداوند است که به بندگانش می دهد من معتقدم شغل هم یکی دیگر از الطاف خداوندی است که به بندگانش می دهد تا بتوانند به مردم خدمت کنند.
مرجع : شهر نوشت
کلمات کليدی: متروی تهران ،خط 7 مترو ، فرودگاه امام ، قطار شهری،واگن های مترو، اخبار شهری ،پایتخت
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 85374