اگر می خواهید خودکشی کنید با این شماره تماس بگیرید !
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۰
Share/Save/Bookmark
 
رئیس مرکز فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: کارشناسان این مرکز سال گذشته در مجموع به حدود ۴ هزار و 500 مورد خودکشی رسیدگی کردند که برخی از آنها به صورت حضوری و برخی از آنها به صورت تلفنی گزارش شد.
 
 
به گزارش سرویس اجتماعی پایتخت، حسین اسدبیگی روز شنبه گفت: یکی از موارد در اولویت اورژانس اجتماعی و مراکز مداخله در بحران در دنیا، کمک به افراد در معرض خودکشی و اقدام کننده به خودکشی است و اصلا علت اصلی به وجود آمدن خط بحران در دنیا پرداختن به مساله خودکشی است.

او تأکید کرد: با این وجود متاسفانه مردم اطلاعات زیادی در مورد خط تلفن 123 و برنامه های اورژانس اجتماعی برای خودکشی ندارند و کمتر برای کمک گرفتن در خصوص خودکشی با ما تماس برقرار می کنند.

اسدبیگی ادامه داد: حتی ما یک خط تلفنی دیگر مشاوره در بهزیستی با شماره 1480 داریم که بسیاری از افراد ، موارد خودکشی را با آن خط در میان می گذارند و آنها در صورت ضرورت با ما یا اورژانس پزشکی تماس می گیرند.

رئیس مرکز فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: کارشناسان اورژانس اجتماعی سال گذشته با برخی از این تماس هایی که با اورژانس اجتماعی گرفته شد در محل صحنه خودکشی حاضر شدند؛ اما برخی از تماس گیرندگان هم حضوری به مراکز مداخله در بحران مراجعه کردند.

او درباره افراد مراجعه کننده گفت: اینان کسانی بودند که می خواستند خودکشی کنند اما خوشبختانه با مشاوره های کارشناسان اورژانس اجتماعی منصرف شدند.

اسدبیگی یادآور شد: سال گذشته 2 هزار تن به صورت تلفنی مشکل خود را با کارشناسان مطرح کردند ، یک هزار و 800 تن به مراکز خدمات سیار اورژانس اجتماعی ، 685 تن به مراکز مداخله در بحران مراجعه و موضوع خودکشی را مطرح کردند.

رئیس مرکز فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به آموزش کارشناسان اورژانس اجتماعی برای مواجهه با افراد در معرض خودکشی اشاره کرد و گفت: برنامه های بازآموزی مددکاری و روانشناسی برای این کارشناسان اجرا می شود تا راه های مداخله علمی تر و حرفه ای تر در این زمینه را بیاموزند.

اسدبیگی گفت: کارگاه آموزشی برای کارشناسان اورژانس اجتماعی هشت استان کشور در ماه های گذشته برای بحث خودکشی در استان کهکیلویه و بویراحمد برگزار شد؛ ضمن اینکه این آموزش ها در سه منطقه دیگر کشور تکرار خواهد شد.
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: خودکشی
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 84416