گزارش مشروح استقبال از اصغر فرهادی، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در فرودگاه امام
 
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
 
 
بازگشت شهاب حسینی و اصغر فرهادی از فستیوال کن/ عوامل فیلم فروشنده
به گزارش پایتخت و به نقل ایلنا، اصغر فرهادی پس از بازگشت به کشور، در جمع خبرنگاران با تشکر از همه کسانی که به استقبال او در این موقع شب آمده بودند، گفت: خیلی متشکرم که این راه دور را آمدید و از ما استقبال کردید. من به تمامی سوالات شما در روز دوشنبه و در نشستی خبری پاسخ می‌دهم. اجازه بدهید به دلیل شرایط حاکم و ازدحام جمعیت در فرصت بهتری پاسخگوی همه سوالات شما باشم.

وی درباره مسایلی که در حاشیه حضور در جشنواره کن و دریافت جایزه در چنین جشنواره‌هایی مطرح شده است نیز گفت: این جو برای من تمام می‌شود و به چنین شرایطی عادت کرده‌ام.

کارگردان فیلم فروشنده در پاسخ به این پرسش که آیا کسب جایزه جشنواره کن تغییری در روند فیلم‌سازی او ایجاد خواهد کرد یا خیر، گفت: برای من فرقی نمی‌کند. این جوایز برای من عادی شده است. من همیشه برای کشورم فیلم می‌سازم.

شهاب حسینی نیز که در جشنواره کن جایزه نخل طلا برای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کرده است، در این مراسم استقبال گفت: خیلی خوشحالم که مردم با گرفتن این جایزه خوشحال شده‌اند. چراکه به نظرم خوشحالی فقط این نیست که ما تنها برای مردم فیلم های کمدی بسازیم.
وی ادامه داد: جای سینمای ایران در چنین رویدادی خالی بود و باید همچنین اتفاقی می‌افتاد. به هر حال تمام تلاش‌مان را کردیم که نماینده شایسته‌ای برای سینمای ایران باشیم و خدا را شکر که این اتفاق افتاد.

وی افزود: همین که بتوانیم با موفقیت‌هایمان شادی را برای مردم به ارمغان بیاوریم اتفاق مثبتی است و خدا را شکر می‌کنم که وظیفه‌ام را انجام دادم.

حسینی در پاسخ به اینکه آیا در جشنواره کن پیشنهاد بازی در اثری جدید را داشته است، گفت: هرچه خدا بخواهد همان می‌شود. ولی تا به امروز پیشنهادی نشده و بیشتر دوست دارم در سینمای ایران فعالیت کنم و بازیگری را ادامه بدهم.

ترانه علیدوستی از دیگر عوامل فیلم فروشنده نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشحالم که امروز در جمع مردم کشورم هستم. تصور می کردم که این جایزه شادی مردم را به دنبال داشته باشد اما فکر نمی کردم که این شادی تا این اندازه باشد.

وی ادامه داد : تا جایی که فرصت داشتم پیگیر بازتاب خبری کن در ایران و رسانه‌های ایران بودم و امیدوارم نمایندگان شایسته‌ای برای سینمای ایران بوده باشیم.

حاشیه‌ها
با وجود آنکه اعلام شده بود که زمان ورود اصغر فرهادی ساعت 1 بامداد است؛ تعداد زیادی از ساعت‌ها قبل در فرودگاه حضور پیدا کرده بودند.

در مراسم استقبال از عوامل فیلم فروشنده، کارگردانان و بازیگران سینما همچون رخشان بنی‌اعتماد، حبیب رضایی، امین تارخ، کامران ملکی و جمع زیادی از خبرنگاران و اهالی رسانه حضور داشتند.

حضور مردم به حدی بود که خروج عوامل فیلم فروشنده از فرودگاه باسختی و تحمل فشار بسیار همراه بود.

 علارغم هماهنگی‌های صورت گرفته؛ نیروی انتظامی  برای حضور خبرنگاران همکاری خوبی نداشت.
اصغر فرهادی با پروازی جداگانه ساعت 1بامداد به ایران آمد و شهاب حسینی و ترانه علیدوستی با پروازی جداگانه ساعت یک بیست دقیقه بامداد وارد ایران شدند.

 
کلمات کليدی: ترانه علیدوستی ، شهاب حسینی ، اصغر فرهادی ، فستیوال کن ، فیلم فروشنده ، سینمای ایران ، استقبال مردمی در فرودگاه امام خمینی
>ساير عناوين سرويس فرهنگ و هنر را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 80338