حافظی:
قطع درختان توسط شهرداری تهران همچنان ادامه دارد
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
Share/Save/Bookmark
 
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با نمایش تصاویر ارسالی مردمی از قطع درختان در محدوده هتل شیان، گفت: این تصاویر بیانگر این است که تفکر توسعه فضای سبز و صیانت از باغات شهر بر شهرداری تهران حاکم نیست.
 
 
رحمت‌اله حافظی
سرویس شهری پایتخت، رحمت‌اله حافظی در تذکر پیش از دستور با نمایش اسلایدهایی از قطع درختان در محدوده هتل شیان، تاکید کرد: این تصاویر نشان می‌دهد که قطع درختان توسط شهرداری تهران همچنان ادامه دارد.
وی ضمن تشکر از حساسیت مردم نسبت به صیانت باغات و درختان شهر تهران، با نمایش تصاویر هوایی این محدوده، اعلام کرد: دو سال قبل در مدت زمان 6 ماه درختان اطراف هتل شیان قطع شده و فضای سبز آن تخلیه شده است. این فضا متعلق به شهرداری تهران است و در تعطیلات نوروزی امسال تبدیل به پارکینگ شده است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با تاکید بر اینکه تفکر توسعه فضای سبز و صیانت از باغات شهر تهران بر شهرداری تهران حاکم نیست، گفت: چرا باید باغات شهر خشک شود و تبدیل به پارکینگ شود؟ این مشکل ما است و رویه درستی نیست از این رو تذکر جدی نه به شهرداری تهران بلکه به شهردار تهران می دهم و انتظار داریم نسبت به این تذکر پاسخ قانع کننده ای بدهد.
حافظی دو راهکار جهت صیانت فضای سبز و باغات ارائه کرد و افزود: در گام نخست باید تدوین شناسامه باغات توسط سازمان فضای سبز شهرداری انجام شود که البته قرار بود این کار تا پایان سال گذشته انجام شود و در گام دوم لایه باغات شهر تهران در طرح تفصیلی هماهنگ سایر لایه ها مانند لایه معابر شهری، لایه میراث فرهنگی و لایه بافت فرسوده پیش بینی شود.
کلمات کليدی: قطع درختان ادامه دارد ، مردم تهران ، درختان پایتخت ، سیاست حفظ محیط زیست ، شورای شهر تهران
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 75080