100 طرح عمرانی ورزشی شهرداری تهران در سال95 افتتاح می شود
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۲
Share/Save/Bookmark
 
رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه همکاری این نهاد و وزارت ورزش در سال جاری گسترش خواهد یافت از افتتاح 100 طرح عمرانی- ورزشی در سال جاری در سطح شهر تهران خبرداد.
 
 
محمد رضایی
محمد رضایی با ابراز امیدواری از اینکه در سال جاری با همدلی و همکاری ورزش همگانی در سطح جامعه گسترش یابد افزود: این طرح ها با 70 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند تا پایان سال 95 به بهره برداری خواهند رسید.
رئیس سازمان ورزشی شهرداری تهران گفت: سهم طرح های عمرانی ورزش شهرداری تهران از این میزان بودجه پیشنهادی دو هزار میلیارد است که بخش عمده آن صرف تکمیل و بهره برداری از طرح های عمرانی نیمه تمام خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: بودجه پیشنهادی سازمان ورزش شهرداری تهران برای سال 95 حدود سه هزار میلیارد است که در قالب لایحه بودجه برای بررسی، تصویب و ابلاغ به شورای اسلامی شهر تقدیم شد.
به گفته وی در حال حاضر 320مجموعه ورزشی در سطح شهروجود دارند که خدمات مطلوبی را به مردم ارائه می دهند.
وی با بیان اینکه مهم ترین همکاری شهرداری و وزارت ورزش و جوانان در سال گذشته توجه به باشگاه فوتبالی سرخ آبی پایتخت بود اظهار کرد: مدیریت دو ورزشگاه کاظمی و امام رضا(ع) به مدت پنج سال در اختیار تیم های استقلال و پرسپولیس قرار گرفت تا از این طریق شهرداری تهران حمایت مالی خود را نسبت به این دو تیم داشته باشد.
رضایی به دیدار نوروزی خود به وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد و تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا سازمان ورزش شهرداری مشارکت خود را با همکاری بخش خصوصی در احداث مجموعه های ورزشی جدید و باز سازی زیر بنایی اماکن در سطح شهر تهران انجام دهد.
وی فضاهای ورزشی پایتخت را مطلوب توصیف کرد و گفت: با نگاه ویژه به بخش خصوصی بسیاری ازمکان های ورزشی را تجهیز و نوسازی کنیم چرا که هر چه دولت کمتر در ساخت مکان های ورزشی حضور یابد، می تواند خدمات بهتری را به ورزش کشور ارائه دهد.
رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین به دیدار نوروزی خود با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ اشاره کرد و گفت: هدف از این دیدار تشکر از این نهاد برای برقراری و حفظ نظم و امنیت دربرنامه ها، مراسم و همایش های نورزوی سازمان ورزش شهرداری بود.
وی گفت: حضور نیروی انتظامی تهران بزرگ دراین برنامه ها به برقراری آرامش و نظم در جامعه ورزشی کمک شایانی کرد تا هیچ حادثه ای در شهر رخ ندهد.
* 85درصد از شهروندان پایتخت به فضاهای ورزشی دسترسی دارند
رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: در حال حاضر هر شهروند تهرانی برای استفاده از فضاهای ورزشی با پیمودن مسافت کمتر از 20دقیقه از خانه تا این اماکن ورزشی می تواند از سرانه ورزش همگانی در بوستان ها و اماکن ورزشی استفاده لازم را برده که با بهره برداری از 100 طرح عمرانی در سال جاری این مسافت به 15 دقیقه خواهد رسید.
وی گفت: حدود 85درصد از مردم پایتخت از فضاهای ورزشی شهرداری تهران دسترسی دارند.
*ساماندهی یک میلیون علاقه مند به ورزش در ایام نوروز
رضایی تصریح کرد: سازمان ورزش شهرداری با برپایی کمپ های استقبال از مسافران، جشنواره های ورزشی و فرهنگی توانست در ایام تعطیلات نورزوی افزون بر یک میلیون علاقه مند به ورزش را سازماندهی کند.
وی گفت: دراین ایام 40مجموعه ورزشی و بوستان های 22گانه شهر تهران به صورت شبانه روزی در اختیار شهروندان و مسافران تهرانی قرار گرفت.
وی افزود: همچنین به صورت متمرکز در محله هرندی به مدت چهار روز جشنواره ورزشی و فرهنگی برگزار شد.
*تعرفه استفاده از اماکن ورزشی شهرداری تهران در سال آینده تغییر نمی کند
رضایی خاطرنشان کرد: در سال آینده هیچ افزایش قیمت در خصوص استفاده مردم از مجموعه های ورزشی شهرداری تهران نخواهیم داشت.
رئیس سازمان ورزش شهرداری تصریح کرد: هر گونه تغییری در استفاده از تعرفه های ورزشی با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران محقق می شود.
کلمات کليدی: طرح های ورزشی و تفریحی شهرداری ، مردم تهران ، شهرداری و شورای شهر ، طرح عمرانی ، ورزش همگانی ، سلامت عمومی
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 73401