یادداشت اینستاگرامی سیدحسن خمینی؛
اسفند و سالگردهای پیاپی برای خانواده امام (ره)
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی به مناسبت سالگرد ارتحال همسر گرامی امام خمینی (ره) خانم خدیجه ثقفی در صفحه شخصی‌اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام مطلبی را منتشر کرد.
 
 
سیدحسن خمینی
سرویس سیاسی پایتخت، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در صفحه اینستاگرامش نوشت: اسفند که می‌شود سالگردهای پیاپی برای ما آغاز می‌شود.
او در ادامه این یادداشت کوتاه چنین نوشت:
اسفند برای ما بیش از هر ماه دیگر با خود، سفر همراه دارد؛ درگذشت یادگار امام اسفند ۷۳، درگذشت همسر امام اسفند ۸۷ یا بهتر بگویم اولین ساعات فروردین ۸۸، درگذشت داماد امام اسفند ۸۹ و درگشت دکتر صادق طباطبایی اسفند ۹۳.
در این یادداشت همچنین آمده است:
همسر امام که در فضای منزل به ایشان خانم گفته می‌شد، از اواسط پاییز ۸۷ در بیمارستان بستری شدند و پس از تحمل دوره بیماری در آخرین لحظات سال یا شاید آغازین لحظات سال ۱۳۸۸ در‌‌ همان بیمارستان چشم از جهان فرو بستند. خانم به تمام معنی خانوم بود و هر چه شما از این واژه معنی و مفهوم دارید در او تجلی یافته بود. خانم مظهر یک زن مسلمان ایرانی بود که به زندگی عمیقا باور داشت و بی‌تردید می‌توان گفت از واقع‌بین‌ترین انسان‌ها به حساب می‌آمد.
حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در پایان یادداشت خود اینگونه نوشته است:
ایشان مصیبت فراق دو فرزند و همسر را هرگز فراموش نکرد ولی با آن‌ها کنار آمد. هر چند آوردن نام حاج آقا مصطفی برای او با اشک و تاثر همراه می‌شد. خدایش رحمت کند و او را همراه با همسر عظیم‌الشان و فرزندانش مشمول عنایت خاصه خود کند.
کلمات کليدی: سیدحسن خمینی ، عزاداری خانواده امام ، سیاست در ایران ، ردصلاحیت سید حسن خمینی ، آزمون خبرگان ، سید حسن خمینی در اینستاگرام چه نوشته است
>ساير عناوين سرويس سیاست را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 72386