اختصاصی پایتخت؛
ناسا هواپیمای مافوق صوت بدون صدا تولید خواهد کرد!
مترجم: جعفری
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
 
 
سرویس فناوری پایتخت، به گزارش CNN ناسا اعلام کرده است که برای طراحی اولیه جت مسافربری مافوق صوت یک قرارداد بیست میلیون دلاری بسته است. این جت مسافربری، جت مافوق صوت ساکت نامیده شده است.به جای صدای مهیب برای این هواپیما نوعی صدای مانند ضربان قلب طراحی خواهد شد.
این پروژه در بین هواپیماهای ناسا، از نظر ابتکار عمل و افق حمل و نقل هواپیمایی از اولین سری هواپیماها می‌باشد.
اهداف ساخت هواپیما های جدید شامل پرواز با الودگی کمتر، امنیت بیشتر و صدای کمتر می‌باشد. تمام این اهداف باید در راستای سرعت بیشتر هواپیما نیز باشد.
صداهای مهیب بخاطر امواج حاصل از حرکت هواپیماهای مافوق صوت در هوا می‌باشند. امواج باعث ایجاد و تغییر ناگهانی فشار هوا شده که باعث ایجاد صدای انفجار می‌شود که حتی در مایل ها دورتر شنیده خواهد شد.
در ژانویه گذشته، این صداهای انفجار، که ناشی از ازمایش جت های جنگنده نیروی دریایی بود، موجب ترس و وحشت ساکنان امتداد سواحل شرقی ایالات متحده شد که در رسانه ها نیز بازتاب فراوانی داشت.
ناسا خواستار طراحی هواپیماهای مافوق صوت با تکنولوژی تولید صدای کم می‌باشد و این موسسه با مهندسان نیروی هوایی کالیفرنیا درحال همکاری است. آنها مطمئن هستند که تکنولوژی ای که می‌خواهند تولید کنند مورد نیاز بسیاری از ماموریت‌ها خواهد بود.
پرواز مافوق صوت، زمان سفر برای مسیرهای بیشماری در سراسر دنیا را کوتاه خواهد کرد و صدای کم برای این جت ها، از اهداف طراحی های بعدی خواهد بود.
هفتاد سال از اولین موفقیت محققان در شکستن دیوار صوتی می‌گذرد و امروز شاهد ارتقای جت‌های مسافربری مافوق صوت، به نوع کم صداتر آنها هستیم.
 
جنجالی‌ترین اخبار در کانال پایتخت:
https://telegram.me/paytakhtpress1
کلمات کليدی: فناوری ، دانش ، هواپیما ، ناسا
>ساير عناوين سرويس دانش و فناوری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 70114