اختصاصی پایتخت:
شش عادت خانم‌های سالم را بشناسید
مترجم: جعفری
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۲
Share/Save/Bookmark
 
 
 
زن سالم
سرویس سلامت پایتخت، به گزارش مجله سلامت Health شش عادتی که خانمهای سالم دارند به شرح زیر است.

1) از هر چیزی برای خودشان  هم اختصاص می‌دهند. مثلا به جای اینکه باقی مانده غذای بچه ها را بخورند، غذای خودشان را می‌خورند. یا به جای اینکه در بین کارها کمی چرت بزنند با خیال راحت استراحت می‌کنند.

2) از چربی نمی‌ترسند، ما می‌دانیم که نوع چربی ای که مصرف می‌کنیم مهمتر از مقدار آن است. چربی مربوط به دانه های روغنی و ماهی، مضر نیست.

3) کالری مورد نیاز روزانه را نمی‌نوشند! یعنی اینکه از نوشابه ها و ابمیوه های مصنوعی استفاده نمی‌کنند. غیر از آب یا قهوه خالص و چای، سایر نوشیدنی ها و ابمیوه های مصنوعی، کالری اضافه وارد بدن کرده و منفعتی ندارند.

4) در تمام بدن، از کرم ضد افتاب استفاده می‌کنند. مخصوصا گوش ها. کرم ضد افتاب، حتی برای لب ها باید درصد بیشتری از spf را داشته باشد.

5)  در صفحه‌های نمایش، به دنبال جنگ با استرس خود نیستند. یک دکتر روانشناس می‌گوید از بهترین راه‌ها برای برقراری روابط اجتماعی این است که با افراد رو در رو صحبت کنیم نه فقط در اینستاگرام و فیس بوک

6) آنها در مورد زمان خوابیدن، بسیار سخت گیر هستند. برای تمام کارهای روزانه زمان‌بندی داشته باشید و مخصوصا وقت خواب را اصلا تغییر ندهید. هرشب در زمان مشخصی بخوابید و صبح ها در زمان معینی بیدار شوید. اگر غیر از این باشد ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی، افسردگی، دیابت و چاقی را افزایش می‌دهید. اگر تمام طول روز خمیازه بکشید، خیلی سخت است که بخواهید روز خوبی داشته باشید و فعال و خلاق باشید.
کلمات کليدی: سلامت ، زنان سالم
>ساير عناوين سرويس سلامت و زیبایی را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 65889