شکار خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین های پلاک خوان/بزودی
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
قائم مقام ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به اتصال کلیه مراکز معاینه فنی کلانشهرهای کشور به سامانه ملی یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) تا پایان هفته گفت: با استفاده از این شبکه معاینه فنی توسط دوربین های پلاک خوان رصد و کنترل خواهد شد.
 
 
دوربین های راهور
سرویس فناوری پایتخت، سید نواب حسینی منش افزود: با توجه به آئین نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو مصوب دیماه 93 هیات وزیران با اتصال کلیه مراکز معاینه فنی به سامانه سیمفا پلیس می توان به صورت نرم افزاری نسبت به اعمال قانون برای خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام کرد.
وی با بیان اینکه بسترهای سخت افزاری در سطح شهر فراهم است تصریح کرد: نصب دوربین های پلاک خوان در سطح شهر توانایی پلیس برای کنترل آخرین وضعیت معاینه فنی خودرو ها را افزایش می دهد.
حسینی منش افزود: با استفاده از بانک اطلاعات موجود در سامانه سیمفا، بدون حضور فیزیکی یا متوقف کردن خودرو که خود تبعاتی در ایجاد اختلال در روانی حرکت خواهد داشت با متخلفین در این ارتباط برخورد می کند.
وی خاطر نشان کرد: اکنون دوربین های نصب شده در سطح شهر در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد پلاک خودروهایی که بدون مجوز و یا خارج از روز تعیین شده در آن محدوده تردد کنند را ثبت کرده و جریمه برای این خودروها به صورت نرم افزاری اعمال می کند.
وی تاکید کرد: با اتصال مراکز معاینه فنی به سامانه سیمفا با استفاده از اطلاعات دوربین ها و بانک اطلاعات معاینه فنی خودروهای مشمول فاقد معاینه فنی توسط پلیس جریمه و اعمال قانون خواهد شد.
قائم مقام ستاد معاینه فنی در بحث نظارت بر مراکز معاینه فنی و مشاهده بعضی از تخلفات در این مراکز گفت: تنها 14 مرکز معاینه فنی در مناطق 22 گانه شهر تهران، در نظارت شهرداری تهران می باشد که هشت مرکز آن متعلق به شهرداری و 6 مرکز دیگر آن با سرمایه گذاری صددرصد بخش خصوصی ایجاد شده است.
وی گفت: با توجه به توانایی، پتانسیل و جایگاه قانونی ستادهای معاینه فنی کلانشهرهای کشور در بحث نظارت، در آخرین جلسه سازمان شهرداری ها، دهیاری های کلانشهرهای کشور تصمیم سازی شد برای ساماندهی وضعیت موجود، مسئولیت نظارت بر مراکز تا شعاع 30 کیلومتری از محدوده کلانشهرها بر عهده ستادهای معاینه فنی کلانشهرها گذاشته شود.
کلمات کليدی: دوربین های راهور معاینه فنی را هم می‌خوانند
>ساير عناوين سرويس دانش و فناوری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 65577