اختصاصی پایتخت:
اولین اتوبوس بدون راننده جهان در هلند به کار گرفته شد+عکس
مترجم: جعفری
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
 
 
اتوبوس بدون راننده
سرویس دانش و فناوری پایتخت، به گزارش گاردین، این اتوبوس با قابلیت حمل تعداد انگشت شماری از افراد و یک سفر دویست متری به طور ازمایشی راه اندازی شد. امید می‌رود که در آینده مسافت و تعداد مسافران این اتوبوس بدون راننده افزایش پیدا کند.

 این اتوبوس الکتریکی بدون راننده شش مسافر را در طول جاده ای دویست متری به مقصد رساند و انتظار می‌رود که روزی این سیستم حمل و نقل در همه جای دنیا به کار گرفته شود. این ماشین با سرعت پنج مایل بر ساعت حرکت می‌کند. تابحال از وسیله نقلیه بدون راننده در راه‌های عمومی استفاده نشده بود. مدیر فنی پروژه از آن به عنوان یک نقطه عطف در سیستم حمل و نقل یاد کرده است.


برای صنعتی سازی تکنولوژی و اتوماتیک کردن وسایل، تابحال ازمایشات زیادی انجام شده است که می‌تواند خطوط را با حداقل امکانات کنترل کند.

طرح های اولیه زیادی در سرتاسر جهان وجود دارد اما این اولین باری است که وسیله بدون راننده در جاده ها حرکت می‌کند.

 سیستم اتوماتیک این وسیله به نحوی است که پردازشگر تصمیم می‌گیرد که اتومبیل در چه لاینی حرکت کند و یا تغییر لاین یا تغییر مسیر بدهد.


اجرای این پروژه درماه‌های اینده گسترش پیدا خواهد کرد و به سرعت در  حمل و نقل عمومی و راه‌هایی به طول چهار مایل استفاده خواهد شد. در ماه آوریل، هلند، از کامیون بدون راننده با هدف ارسال محموله ها از بزرگترین بندر اروپا به سایر نقاط داخل این قاره رونمایی خواهد کرد. این تکنولوژی تولید دانشگاه صنعتی دلفت هلند است و هزینه ای حدود 2.3 میلیون پوند داشته است. در حالتی که کاملا این پروژه اجرایی شود، این وسیله نقلیه  به سرعت  15 مایل بر ساعت خواهد رسید.
کلمات کليدی: تکنولوژی ، خودروهای بدون راننده
>ساير عناوين سرويس دانش و فناوری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 64160