اختصاصی پایتخت:
چه میزان از فعالیت جنسی موجب شادابی می‌شود؟
مترجم: جعفری
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۸
Share/Save/Bookmark
 
 
 
یک بار در هفته، عدد جادویی شادابی جنسی
دانستنی‌های جنسی در سایت پایتخت، به گزارش گاردین، هیچ کس نمی‌تواند از یک چیز خوب، بیش از حد داشته باشد و البته که رابطه جنسی قطعا چیز خوبی است!

مطالعات بسیاری نشان می‌دهد که زوج ها زمانی از رابطه‌شان بیشتر راضی هستند که رابطه جنسی بیشتری داشته باشند. اما بچه های کوچک، نگرانی‌ها و مشغله‌های کاری میزان فعالیت جنسی را کاهش می‌دهد. بنابراین دانستن این موضوع که دقیقا چه میزان از رابطه جنسی می‌تواند باعث شادی و رضایت گردد، حائز اهمیت است.

با توجه به مطالعات انجام شده در مجله اجتماعی روانشناسی و علوم شخصیت شناسی، این تعداد جادویی، هفته ای یک مرتبه است. این مطالعه از دیتاهای پیمایش اجتماعی رابطه جنسی و شادابی بیش از سی هزار امریکایی استفاده کرده است. این تحقیقات در سال‌های 1989 -2012 نشان می‌دهد که زوج هایی که رابطه ی جنسی بیشتری داشتند، شادابی بیشتری نیز داشتند اما میزان شادابی برای زوج هایی که هفته ای یکبار رابطه جنسی داشتند با زوج هایی که در هفته بیش از یکبار رابطه داشتند برابر بود و نتیجه ی حاصل، عدد جادویی یک است. بدون در نظر گرفتن سن، جنس و مدت زمان فعالیت جنسی، هفته ای یک‌بار فعالیت جنسی بسیار تایید شده می‌باشد. این مطالعه بین تعداد برقرای فعالیت جنسی و شادی برای افراد مجرد، رابطه ای پیدا نکرد. این در واقع اهمیت رابطه زناشویی را در ایجاد صمیمیت و افزایش میزان شادی در بین زوجین نشان می‌دهد.

 رابطه بین سلامت و فعالیت جنسی به صورت منحنی است و این یک رابطه خطی نیست بنابراین برقراری هرچه بیشتر این رابطه اگرچه بهتر نیست اما ضرر هم ندارد، البته کمتر از این مقدار قطعا مضر است.

با اینکه مردان میل جنسی بیشتری نسبت  به زنان دارند، بازهم برقراری بیش از یک رابطه در هفته باعث شادتر شدن انها نمی‌شود.

احساسات مثبت حاصل از رابطه جنسی حداکثر تا روز بعد به طول می انجامد ولی این به معنای نیاز هر روزه به برقراری این رابطه نیست.

اخیرا مطالعه دیگری انجام شده بود که در جریان آن از زوج هایی که هفته ای یکبار رابطه جنسی داشتند، خواسته شد تا این رابطه را به دوبار در هفته افزایش دهند اما نتیجه ی حاصله کاهش میزان لذت جنسی طرفین بود و کم کم از میزان شادابی آنان کاسته می‌شد. البته تحقیق در مورد کیفیت روابط زناشویی جامعه آماری خود قبل از انجام این پژوهش، سخنی به میان نیاورده بود به عبارت دیگر آنها معتقد نیستند که رابطه جنسی بیشتر باعث کاهش میزان شادابی می‌گردد بلکه معتقدند رابطه ی زناشویی بیش از یکبار در هفته در افزایش شادابی زوجین بی تاثیر و یا کم‌تاثیر می‌باشد و البته از میزان شادابی آنها نمی‌کاهد.
 
مطالب پایتخت در زمینه آموزش‌های جنسی را از اینجا دنبال کنید.
کلمات کليدی: رابطه جنسی سالم ، پایتخت ، علم و فناوری
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 63372