اختصاصی پایتخت:
گفت‌وگو مهمترین راه حل ناکامی‌های جنسی
مترجم: جعفری
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
Share/Save/Bookmark
 
 
 
گفت‌وگو پیرامون مسائل جنسی
سرویس اجتماعی پایتخت، شریک زندگی من مایل به برقراری رابطه زناشویی نیست. همسرم دچار ترس و وسواس شده و نگران است که با هر رابطه، من باردار شوم. من همه راه ها را امتحان کرده‌ام ولی دیگر خسته شده ام. بدون رابطه زناشویی نمی‌توانم زندگی با همسرم را ادامه دهم. من عاشق او هستم و او را برای یک عمر زندگی می‌خواهم.

به گزارش پایتخت به نقل از گاردین بسیاری از مشکلات جنسی زوجین از طریق مکالمه و گفت و گوی طرفین، قابل حل است. مطرح شدن روش ها و تکنیک های جدید و ایجاد حس اطمینان خاطر در طرفین، می‌تواند به میزان معجزه آسایی کمک کننده باشد. البته وقتی مشکلات به یک آسیب روحی تبدیل می‌شوند آنگاه کمک یک مشاور حرفه ای ضروری می‌باشد.

واکنش هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است. بعضی از افراد واکنش های قوی ای نسبت به جریان نشان می‌دهند به‌طوری‌که حاضرند هرکاری بکنند تا از رخداد مجدد آن حادثه(هر حادثه ای که به هر دلیل ایجاد آسیب روحی در فرد کرده و باعث ممانعت از  برقراری روابط زناشویی می‌گردد) یا حتی یادآوری آن جلوگیری کنند.

گاهی اوقات با وجود اینکه فرد به طور آگاهانه به یاد خاطره ی بد نمی‌افتد، اما این اسیب روحی باعث رفتار های غیرعادی در طول روابط زناشویی می‌گردد.


در حالت ایده آل، اگر چنین مشکلی دارید باید شریک زندگی خود را برای کار با یک درمانگر واجد شرایط آماده کنید. البته ممکن است که وی در مقابل چنین چیزی مقاومت کند. نقش شما، حمایت و راهنمایی او به سمت معالجه است. باید آرام آرام او را هل بدهید! شاید نشان دادن عدم توانایی شما برای ادامه یک زندگی عاشقانه بدون برقرای رابطه زناشویی بتواند انگیزه ای برای راضی کردن وی برای درمان باشد.

به‌هرحال روان درمانی یکی از موثرترین روش ها برای غلبه بر انواع استرس ها و ترس ها در طول رابطه زناشویی است که نباید از نقش مهم آن غافل شد و اگر کوچکترین مشکلات در زمان مناسب از این طریق حل گردد قطعا به استحکام پیوند زناشویی و ادامه یک زندگی عاشقانه کمک خواهد کرد.
 
مطالب پایتخت در زمینه آموزش‌های جنسی را از اینجا دنبال کنید.
کلمات کليدی: گفت و گو در مورد رابطه جنسی ، درمان مشکلات جنسی
>ساير عناوين سرويس جامعه را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 63364