کولاک پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا را فلج کرد/ تصاویر
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
با ادامه برف و بوران در شرق آمریکا، نیویورک، پرجمعیت‌ترین شهر این کشور در سکون کامل فرو رفت. پل‌ها، تونل‌ها و بسیاری از بزرگراه‌ها توسط ماموران بسته شده و آمد و شد غیرضرور خودروها هم ممنوع اعلام شده است.
 
 
میدان تایمز نیویورک
سرویس عکس پایتخت، در نیوجرسی، ایالت مجاور نیویورک، موج‌های خشمگین اقیانوس اطلس مناطق ساحلی را به زیر سیل برده است.

صدها هزار نفر در ویرجینای غربی بدون برق مانده‌اند و تعداد کشته شدگان از زمان آغاز کولاک به ۱۱ نفر رسیده است.

در برخی نقاط ارتفاع برف از ۷۱ سانتیمتر هم گذشت. این در حالی است که کارشناسان می‌گویند کولاک دست کم تا نیمه شب شنبه (۲۳ ژانویه - سوم مهر) همچنان ادامه خواهد داشت.

با گسترش دامنه توفان به ۲۰ ایالت در شرق آمریکا، بیش از ۸۵ میلیون نفر ساکنان این مناطق متاثر از این پدیده جوی زمستانی شده‌اند.

در ایالت های کنتاکی و پنسیلوانیا بزرگراه ها قفل شده به طوری که روز جمعه بعضی از خودروها ۱۲ ساعت در راه‌بندان ماندند. در این مناطق، ماموران پلیس با آذوقه و پتو به کمک مسافران در راه مانده شتافته‌اند.

در واشنگتن دی‌سی پیش‌بینی می‌شود تا لحظه پایان بارش (بامداد فردا یکشنبه) ارتفاع برف به ۷۶ سانتیمتر برسد که رکوردی جدید در تاریخ هواشناسی پایتخت محسوب می‌شود. رکورد قبلی به سال ۱۹۲۲ باز می گردد که واشنگتن ۷۲ سانتیمتر برف به خود دیده بود.

کولاک مناطق بسیار وسیعی از جنوب و شرق آمریکا را زیر برف فرو برده است؛ از ایالت جنوبی آلاباما تا ماساچوست در شمال‌شرق این کشور.

در نیویورک که بسیاری او را پایتخت فرهنگی و هنری جهان می‌نامند بسیاری از نمایش ها و کنسرت‌های پایان هفته به تعویق افتاده است.

شهردار این شهر، بیل دو بلازیو، روز شنبه هم چون دیروز، با شرکت در کنفرانس های خبری متعدد تلاش کرد میلیون‌ها نیویورکی را لحظه به لحظه در جریان اقدامات اضطراری قرار دهد.در واشنگتن دی‌سی که بیشتر خانه‌ها پارکینگ مسقف ندارند، خودروها زیر برف مدفون شده‌اندشهردار واشنگتن از ساکنان این شهر خواسته خیابان‌ها را برای فعالیت برف‌روب‌ها باز نگهدارنددر بسیاری ایالت‌های شرقی حرکت قطارها متوقف شده‌ استمیدان تایمز نیویورک این آخر هفته را خلوت و بی‌هیاهو می‌گذراندبزرگی کولاک به حدی است که گفته می‌شود خاطرات آن برای نسل‌ها سینه به سینه نقل خواهد شد


مرجع : بی بی سی
کلمات کليدی: برف امریکا
>ساير عناوين سرويس عکس را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 62641