اختصاصی پایتخت:
استادیوم 2.6 بیلیون دلاری لس آنجلس/تصاویر
ترجمه: جعفری
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
 
 
استادیوم 2.6 بیلیون دلاری لس آنجلس
سرویس عکس پایتخت، به گزارش  CNN، لس آنجلس گران‌ترین استادیوم ورزشی را خواهد ساخت. این مجموعه ورزشی هشتادهزار نفری در اینگلوود در فاصلع چند مایلی از مرکز شهر لس آنجلس ساخته خواهد شد. هزینه برآورد شده برای این ورزشگاه حدود 2.6 بیلیون دلار  براورد شده است. تا قبل از این استادیوم نیوجرسی که هزینه ساختش یک بیلیون دلار کمتر از این مقدار بود، گرانترین محل برگزاری مسابقات محسوب می‌شد.

سازندگان این ورزشگاه می‌گویند که ظرفیت ورزشگاه جدید می‌تواند تا 100000 نفر برای رویداد های خاص، پاسخگو باشد.

سازندگان این مجموعه سعی دارند تا این استادیوم را به مرکز اصلی برگزاری فعالیت های ورزشی، موسیقی و سرگرمی تبدیل کنند.

یکی از مالکان این مجموعه که نامش ذکر نشده در مصاحبه با لس آنجلس تایمز گفته که جاه طلبی وی در ساخت این ورزشگاه مانند ساخت یک دیزنی لند بین المللی دیگر است. که البته میزان توسعه ساخت و ساز در این پروژه  دو برابر دیزنی لند اصلی است. بیش از 1.5 میلیون فوت مربع از فضای فروشندگی، 2500 خانه، 300 اتاق هتل و 25 هکتار پارک.

انتظار می‌رود که این پروژه تا سال 2019 تکمیل گردد.

این استادیوم چندمنظوره با مساحتی معادل 3.1 میلیون فوت مربع، بزرگترین استادیوم لیگ خواهد بود.

قراردادهای زیادی با شرکت های بزرگ معماری منعقد شده است و طراحان اعلام کرده اند  که یک سایبان شفاف 19 هکتاری که تمام ورزشگاه و بخش‌هایی از اطراف آنرا پوشش خواهد داد، برای ورزشگاه خواهند ساخت.

ورزشگاه هایی که هزینه ساختشان از یک بیلیون دلار تجاوز می‌کند در خارج از مرزهای امریکا، کمیاب هستند. این پروژه گران‌ترین نمونه استادیوم های چندمنظوره خواهد بود.

کلمات کليدی: استادیوم گران قمت در امریکا ، دیزنی لند دوم
>ساير عناوين سرويس عکس را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 62433