۱
یک ماهیِ ۳۵۰ میلیون تومانی +تصاویر
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱
Share/Save/Bookmark
 
یک ماهی تن 200 کیلویی، در اولین حراج سال جدید در بازار ماهی تسوکیجی ژاپن به قیمت 14 میلیون ین (117283 دلار) به فروش رسید. این ماهی از گونۀ در معرض انقراض دم آبی است.
 
 
ماهی 350 میلیون تومانی
سرویس عکس پایتخت، قیمت حراج‌های سال نو در ژاپن، به نسبت دیگر اوقات سال گرانتر است، چرا که واحدهای تجاری خرید از این حراج را برای کسب و کارشان خوش یمن می‌دانند.

این بازار ماهی مشهور در ماه نوامبر به محلی تازه منتقل خواهد شد و این حراج آخرین حراج سال نو در محل فعلی بود.

اگرچه قیمت پیشنهادی کیمورا به نسبت بیشترین قیمت حراج پارسال که ۴٫۵۱ میلیون ین بود (پارسال هم او برندۀ حراج شد)، بسیار بیشتر است، اما با بالاترین رکوردی که تاکنون ثبت شده، یعنی ۱۵۵میلیون ین که در سال ۲۰۱۳ به ثبت رسید (و آن هم بدست خودش ثبت شد) فاصلۀ زیادی دارد. قیمت پیشنهادی او در آن سال از نظر بسیاری ولخرجی بود و مورد انتقاد قرار گرفت و این موضوع منجر به سقوط قیمت در سال بعد شد.

این ماهی پیش از آنکه سر از این بازار ۸۰ ساله دربیاورد، در سواحل شمالی ژاپن صید شد.

ژاپن بخش عمدۀ ماهی تن دم آبی را مصرف می‌کند. هر چند که با افزایش محبوبیت سوشی در جهان تقاضا در جاهای دیگر نیز افزایش داشته است. این امر باعث شده تا جمعیت هر سه گونۀ این ماهی، یعنی گونه‌های اقیانوس آرام، جنوبی و اقیانوس اطلس به خطر بیافتد.

کارشناسان محیط زیست هشدار می‌دهند که این ماهی در مسیر انقراض قرار گرفته و خواستار ممنوعیت تجارت آن شده‌اند.

آماندا نیکسون، رییس موسسۀ جهانی حفظ ماهی تن، در بیانیه‌ای اعلام کرده است: “با توجه به وضع اسفناک جمعیت این گونه، بالا رفتن قیمت حراجی این ماهی مایۀ نگرانی شدید است.”

این بازار بنا بود بسیار پیشتر به محل جدیدش در خلیج توکیو منتقل شود، اما این موضوع به خاطر مواد شیمایی سمی‌ای که در خاک این محل یافت شده بود، تاکنون به تعویق افتاده بود. این محل سابقاً محل استقرار یک کارخانۀ تبدیل ذغال به گاز بود.

مرجع : فرادید
کلمات کليدی: ماهی گران قیمت ، حراج ماهی
>ساير عناوين سرويس عکس را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 59213


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۱۷:۱۲:۳۴
این مخلوقات خدا دادی و در حال انقراض را چه بی رحمانه شکار میکنندهر کدوم از این ماهی ها چقدر طول میکشه تا به این حد به طور طبیعی برسند.ملت ژاپن بیرحم ترین شکار چیان حیوانات ابزی هستند (5449)