واکنش چمران به اظهارات پر حاشیه دبیر
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۷
Share/Save/Bookmark
 
رئیس شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات روز گذشته علیرضا دبیر درباره فساد مالی در شهرداری واکنش نشان داد.
 
به گزارش پایتخت ، مهدی چمران در حاشیه دویست و بیست و سومین جلسه شورا در جمع خبرنگاران در واکنش به اینکه رئیس کمیسیون برنامه و بودجه روز گذشته اعلام کرده است که همه اعضای شورای شهر در خواب غفلت به سر می‌برند، گفت: هیچ گاه به خودم اجازه نمی‌دهم که چنین برداشت هایی از اعضای شورای شهر تهران داشته باشم.
 چمران با اشاره به برخی مطالب در خصوص وجود فساد در شهرداری تهران نیز عنوان کرد: بحث فساد و نظایر آن مسائل بسیار پیچیده و شرعی است که به همین سادگی نمی شود افرادی را متهم کرد. هرچند که ما عادت کرده ایم به راحتی و سادگی برای دیگران حکم صادر کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در دادگاه ها نیز قبل از اینکه اتهام فردی ثابت و محکوم شود طرح چنین بحث هایی خلاف قانون است و حتی نام فرد هم در رسانه ها درج یا عنوان نمی شود، تصریح کرد: تا زمانیکه محکومیت پیش نیاید و تا زمانیکه رای دادگاه در قالب حکم صادر نشود کسی اجازه ندارد چنین مطالبی را مطرح کند.
وی با اشاره به اینکه اعضای شورا همگی در شرایطی هستند که به خوبی مسائل را درک می‌کنند و از سطح آگاهی بالایی برخوردارند و وظایف خود را به خوبی انجام می دهند، افزود: در دوره چهارم بیش از دوره های گذشته تصویب طرح ها و لوایح سخت و زمان‌بر و تخصصی‌تر شده است. چراکه  تعداد اعضا بیشتر شده و در نتیجه نظرات افزایش یافته که جمع آوری تمامی این نظرات نیز بسیار سخت تر شده است.
چمران با تاکید بر اینکه چهارمین شورای شهر تهران بیشتر فکر و وقت و انرژی می‌برد، با طرح چنین نظریه‌هایی مخالفت کرد و از عملکرد تمامی اعضا تقدیر و تشکر کرد و گفت: شورای شهر تهران هم اندازه مجلس شورای اسلامی جلسه دارد آنهم بدون تعطیلات کاری که در مجلس روال است. بنابرلین تلاش همگی اعضا مورد احترام است.
رئیس شورا با اشاره به اینکه ممکن است یکی از اعضا در یک سری مسائل به دلیل کمیسیونی که به آن تعلق دارد بیشتر ورود کند، تصریح کرد: در مسائل حسابرسی به شخصه به عنوان عضو و رئیس شورا همواره در جریان آخرین اصلاحات و نظرات قرار دارم. بنابراین در مسائل مالی و تنظیم برنامه و بودجه دقت خاصی داریم. هرچند که برخی دوستان در قبال سایر اعضای شورا لطف می کنند که به هر حالت باید پذیرای این لطف باشیم.
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: چمران ،رئیس شورای شهر ، اظهارات،علیرضا دبیر ، فساد مالی ، شهرداری ،اخبار شهری،پایتخت
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 58712