9 سازه‌ای که در سال 2016 غوغا خواهند کرد
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۱
Share/Save/Bookmark
 
 
 
زیباترین ساز‍‌ه‌های جهان
به گزارش پایتخت و به نقل از CNN سال گذشته، برای معماران، سالی هیجان انگیز بود. از افتتاح موزه‌ی زاحا حدید  و افتتاح برج های پاریس تا استادیوم المپیک 2020 در توکیو از جمله اتفاقات خوبی بود که در سالی که گذشت، روی داد.

اما درسال اینده اتفاقات جدیدی خواهد افتاد. در ادامه این سازه ها را می‌بینیم.


موزه ملی زاید در ابوظبی که برای به نمایش گذاشتن تاریخ و فرهنگ امارات متحده عربی گشایش خواهد یافت. این موزه به شکل بال‌های پرنده مدل شده است. این سازه توسط یک معمار انگلیسی طراحی شده و برنده ی جایزه بوده است.


لوور در ابوظبی که توسط یک معمار فرانسوی طراحی شده است و برنده ی جایزه نیز بوده است. سقف شبکه ای فولادی آن باعث تولید باران نور بر این سازه میشود که راه رفتن زیر آن را به یک تجربه ی رویایی تبدیل می‌کند.


مرکز تجارت جهانی و قطب حمل و نقل در نیویورک، بعد از اینکه سانتیگو کالاتراوا برنامه ها و طرح های خود را برای مرکز تجارت جهانی ارائه کرد، بلاخره با همکاری دنیل لیبسکایند و بیجارک اینگلز پروژه به اتمام خواهد رسید. طرح این پروژه از بال پرنده و دست‌های کودک الهام گرفته است.


برج تازویینیان در تایوان، که به شکل دو موج درهم پیچیده و به نام برج باغ هم شناخته می‌شود. یکی از طبیعت دوست ترین سازه های جهان است و دارای تعداد زیادی باغ برای فراهم اوردن محیطی طبیعی برای ساکنین است. در این برج تمام زباله های طبیعی و آب استفاده شده،  بازیافت و تصفیه می‌شود و در آن از انرژی خورشیدی استفاده می‌گردد.


مرکز هنری تایپه در تایوان نیز به زودی افتتاح خواهد شد. شکل منحصر به فرد آن که متشکل از یک کره و یک اسکلت فلزی است جالب توجه می‌باشد.


موزه هنر امریکای لاتین در فلوریدا با مساحت 90000 فوت مربع که توسط فرناندو رومرو طراحی شده است.


موزه هنرهای مدرن لندن، توسط هرزاگ و دی مورن طراحی شده و همچنین موفق به کسب جایزه گشته است.


موزه ملی تاریخ و فرهنگ امریکایی- افریقایی در واشنگتن که توسط دیوید ادجای طراحی شد. وی در سالی که گذشت نمایشگاه‌هایی در موزه هنر شیکاگو و موزه ی کوپرهویت برگزار نمود.


مرکز تبادلات مالی شنزن چین که دارای صد طبقه می‌باشد و بلندترین سازه‌ی شنزن خواهد بود. این برج، چهارمین سازه بلند جهان است.
کلمات کليدی: سازه های اعجاب انگیز، از سراسر جان
>ساير عناوين سرويس عکس را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 58555