آسمان‌خراش‌هایی در دل اقیانوس/آلبوم تصویری
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۵
Share/Save/Bookmark
 
 
 
روستای روی آب
به گزارش پایتخت به نقل از CNN، یک معمار بلژیکی طرح بلندپروازانه ای برای یک سری روستاهای زیر آب که با طبیعت و اکوسیستم کاملا سازگار هستند ارائه داد. هرکدام از این روستاها قابلیت سکونت برای 20000 نفر را دارند.

این روستاها مانند عروس دریایی هستند که با استفاده از پلاستیک بازیافت شده ساخته می‌شوند. این سازه ها قاره هفتم نام خواهند گرفت.

به جز فضای زندگی، این مکان‌ها دارای آزمایشگاه‌های علمی، اداره‌جات، هتل‌ها، زمین‌های ورزشی و زمین‌های کشاورزی و ...در بیش از 250 طبقه می باشد و تا عمق 1000 متر زیر دریا نفوذ می‌کند.

با استفاده از نمک زدایی آب دریا، آن را برای نوشیدن آماده می‌کنند، جلبک‌ها زباله‌های طبیعی را تجزیه و بازیافت خواهند کرد و نور شب نیز به صورت طبیعی از طریق لومیسنس زیستی تامین خواهد شد.

ساکنین این روستاها نگران تاثیرات منفی طوفان‌ها یا حتی زمین لرزه نیستند چون هندسه ی برج ها  به شکلی است که می‌تواند در مقابل گرداب‌های دریایی و خاصیت شناوری طبیعی مقابله کند. حتی پوسته بیرونی قابلیت افزایش ضخامت را برای جبران اضافه فشار ناشی از دریا دارد.

دنیای انسانها در حال تغییرات بسیار عجیب و شگفت انگیز است و سازگار بودن این تغییرات با طبیعت، می‌تواند خبرهای خوبی از آینده زیبا برای انسان باشد.کلمات کليدی: روستای روی آب
>ساير عناوين سرويس عکس را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 58080