۱
اختصاصی پایتخت:
گزارش تصویری CNN از خانه عجیب شریفی‌ها
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۵
Share/Save/Bookmark
 
خانه خانواده شریفی در محله دروس تهران قرار گرفته است این خانه منحصر به فرد در یک گزارش ویژه تصویری سوژه عکاس CNN شد.
 
 
خانه خانواده شریفی، واقع در محله دروس تهران
سرویس شهری پایتخت، به گزرش CNN در طراحی این خانه بیش از اینکه به لوکس بودن توجه شود به نیاز و شرایط اقلیمی توجه شده‌است.
این خانه مانند مکعب روبیک طراحی شده و از سه بلوک که هرکدام به اندازه ۹۰ درجه می‌چرخند تشکیل شده‌است که طراحی داخلی و خارجی منزل را تشکیل می‌دهند.
دمای هوا در تهران ممکن است به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد یا زیر صفر برسد. خانه های سنتی ایران می‌توانستند در برابر  این تغییر دما مقاومت کنند و دمای داخل را پایدار نگاه دارند. در خانه‌ی مدرن شریفی‌ها شاهد آن هستیم که در فصول گرم و سرد سال، مدل خانه باز و بسته است. یعنی سه بلوک چرخنده با توجه به نور و دما می چرخند تا دما را متعادلسازی کنند. مثلا در هنگام نیاز با استفاده از پنجره های انتهای بلوک ها از نور خورشید استفاده شود و یا اینکه با چرخش بلوک ها جلوی نور خورشید گرفته شود. در مدل بسته از پنجره ها استفاده ای نمی‌شود.

طراح این پروژه می‌گوید "فکرمی‌کنم حریم شخصی برای ایرانیان مساله‌ی مهمی است که در طراحی این خانه لحاظ شده است."  در داخل  خانه دو طبقه زیرزمین که شامل امکانات ورزشی است و در فضای همکف نیز پارکینگ تعبیه شده است. یکی از بلوک‌ها مربوط به اتاق صبحانه، یکی دیگر مربوط به اتاق خواب میهمان و دیگری مربوط به دفتر کار است.

کلمات کليدی: خانه عجیب خانواده شریفی ، گزارش سی ان ان ، تهران ، اخبار تهران ، اخبار ایران و جهان ، سایت خبری ویژه پایتخت ، با پایتخت به روز باشید ، خبر پایتخت ، مهمترین اخبار روز ، اخبار دانش و فناوری ، اخبار شهری پایتخت ، از عالم سیاست چه خبر ، اخبار سیاسی فرهنگی اجتماعی
>ساير عناوين سرويس عکس را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 52464


 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۲:۴۵:۳۵
اتفاقا چرا که نه . دیگه خارجیها پز خونه های خودشونو نمیتونن بدن.ما هم داریم!! (4962)