​پاسخ عجیب معاون قالیباف به مشکلات مردم در مترو
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
معاون شهرداری تهران در نمایشگاه مطبوعات درباره مشکلاتی که مردم و مسافران مترو مطرح کردند، توضیح داد.
 
به گزارش پایتخت  مهندس تشکری هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری در نمایشگاه مطبوعات به غرفه خبرآنلاین آمد تا در گپ و گفت کوتاهی، از او در خصوص مشکلات شهروندان سوال کنیم.

 
یکی از اصلی تری محورهای گفتگو، درباره مشکلات مردم در متروی تهران به خصوص در ساعات پرتردد است که در ادامه می خوانید:
 
مردم درباره شلوغی و سرفاصله زیاد قطارها به شدت اعتراض دارند. چرا این مشکلات حل نمی شود؟
 
ما تکنولوژی و صنعتش را در اختیار داریم که مترو را توسعه دهید. ولی این ماشین دائما نیاز به سوخت رسانی دارد و اگر سوخت رسانی نشود، این ماشین موتورش متوقف می شود. تا امروز به همت شهردار تهران، آقای دکتر قالیباف با کمک شورای شهر توانسته این ماشین را پیش ببرد.

دولت هم باید احساس کند مترو مال خودش است و پول بدهد و کمک کند ما کارها را پیش ببریم. امروز هیچ نسخه ای برای متروی تهران غیر از این که پول بدهند تا ساخت و ساز انجام شود، وجود ندارد. سرفاصله قطارها باید پول باشد تا واگن بخریم و در خطوط مستقر کنیم. تعمیرات قطارها نیاز به پول دارد. پروژه هایی که طول می کشد، اگر پول خوب بدهند، زمان ساخت کوتاه می شود.

همه مشکلات را پول حل می کند؟ یعنی مدیریت درست و بجا هیچ نقشی ندارد؟

ما اگر ضعفی در دانش و تکنولوژی، نیروی مجرب، دانش ساخت و مانند آن داشتیم، می گفتیم این عیب و نقص را داریم ولی یمطئن القلوب می گویم هیچ ضعفی در این خصوص وجود ندارد الا اینکه باید حمایت مالی بشود و دولت نیز باید این را بداند که باید به مترو کمک کند.
مرجع : خبرآنلاین
کلمات کليدی: مشکلات متروی تهران، معاون قالیباف
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 47807