دبیر در نشست با ذیحسابان مناطق تاکید کرد:
ذیحسابان بازوی نظارتی شورای شهر
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۵
Share/Save/Bookmark
 
علیرضا دبیر در نشست با ذیحسابان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران اظهارداشت: ذیحسابان از شورای شهر رای می گیرند و به عنوان بازوی نظارتی شورای شهر باید برای نظارت بر روند اجرای برنامه و بودجه شهرداری تهران برای جلوگیری از تخلف از این قدرت استفاده کنند.
 
به گزارش پایتخت ،رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در این نشست که با حضور دلفانی مدیر کل امور مالی و اموال شهرداری تهران و پندار مدیر کل برنامه و بودجه شهرداری برگزار شد؛ تصریح کرد: کمیسیون برنامه و بودجه ذیحسابان را همکار شورا می داند و از تصمیمات شما برای جلوگیری از تخلف در شهرداری تهران پشتیبانی می کند.
وی با اشاره به اینکه نظارت در حین اجرا به اندازه نظارت قبل و بعد از اجرا اهمیت دارد؛ بیان داشت: اگر نظارت حین اجرا توسط شما ذیحسابان با سخت گیری و دقت تمام انجام شود در حسابرسی یا نظارت بعد از اجرا مشکلات کمتری به وجود خواهد آمد.
علیرضا دبیر با اشاره به اینکه در سنوات قبل اسناد فاقد اعتبار؛ مازاد بر اعتبار و غیر مرتبط با دستور دوم امضا می شد؛ بیان داشت: امسال اتفاق خوبی که در مجموعه شهرداری افتاده است از ابتدای سال هیچ پروژه فاقد اعتباری امضا نشده است. 
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدیدهای نظارتی انجام شده از مناطق ۲۲ گانه طی هفته های اخیر یادآور شد:‌ پروژه های مازاد بر اعتبار در مناطق نسبت به سنوات گذشته بسیار کاهش داشته و  موارد غیرمرتبط هم به ندرت اتفاق افتاده است. اما بررسی کارشناسان کمیسیون نشان می دهد هنوز برخی از هزینه های پیش بینی نشده در بودجه وجود دارد که باید اصلاح شود. 
علیرضا دبیر با بیان اینکه اشکالات باقی مانده تا حد زیادی در بودجه سال ۹۵ اصلاح خواهد شد؛ اظهار داشت: تمام تلاش کمیسیون برنامه و بودجه طی دو سال اخیر این بوده که بودجه واقعی شود و در سال ۹۵ بازهم به بودجه واقعی نزدیک تر خواهیم شد. 
رییس کمیسیون برنامه و بودجه از ذیحسابان خواست پیشنهادات خود را برای اصلاح روند فعلی ارائه کنند. 
کلمات کليدی: علیرضا دبیر ،ذیحسابان،شهرداری تهران ، بازوی نظارتی ،شورای شهر ،اخبار شهری،پایتخت
>ساير عناوين سرويس شهری را در اين صفحه مشاهده کنيد<
کد مطلب: 34830